Bajnok a Sopron, Világliga-bronzérmesek a női vízipólósok – Hétvégi Összefoglaló

Ismét egy sportban gazdag hétvégén vagyunk túl, úgyhogy érkezik a Sportudvar összefoglalója a hétvégi eseményekről. Ezúttal kosárlabda, kézilabda és vízilabda van terítéken. Most ingyen regisztrálhatsz a Sportudvar Prémiumra – élj a lehetőséggel! Öt karika – 53 olimpia története: Az első kötet már kapható a Google Play Könyvek felületén! Kosárlabda: A Sopron a női bajnok Nem volt irigylésre méltó helyzetben az Atomerőmű szombaton Sopronban, hiszen 0–2 után szembe kellett néznie azzal, hogy elvesztheti a női kosárlabda-bajnokság döntőjét, másrészt Határ Bernadett szekszárdi, szerdai súlyos sérülése (a magyar válogatott centernek az utolsó percben elszakadt a keresztszalagja és az oldalsó térdszalagja is) miatt a szokottnál is ellenségesebb légkörben kellett játszania. Ugyanakkor az első két meccset összesen hat ponttal elvesztő együttes abban mindenképpen bízhatott, hogy Határ hiányában megnőhetnek az esélyei, mert a bajnoki címvédőnél egyértelműen kulcsszerepet betöltő játékos távollétében muszáj volt másfajta játékkal előállnia a pályaválasztónak. Többek közt a meccs első két kosarát, egy remekbe szabott triplát és egy ziccert, szerző Jelena Brooksnak is elő kellett lépnie. A szerb Európa-bajnok klasszis éppen arról beszélt a találkozó előtt, hogy mindenképpen be akarják fejezni a párharcot, s ennek megfelelően kezdett csapata, másfél perc után 7:0-s hazai vezetést mutatott az eredményjelző. Alacsony volt a faulthatár, öt perc után…

A tartalom megtekintéséhez kérünk jelentkezz be vagy regisztrálj a Sportudvar Prémiumra vagy a Sportújságíró Műhelybe!