Nyár van, de ez nem jelenti azt, hogy a téli sportok világában megállt volna az élet. Bár versenyek most nincsenek, de éppen ebből fakadóan van idő bizonyos ügyek elintézésére, így pl. új vezetők megválasztására. A Nemzetközi Síszövetség Belgrádban tartja tisztújító kongresszusát, melyen indult az elnöki pozícióért az eddigi vezető, Johan Eliasch is, ám egy szavazat különbséggel alulmaradt legyőzőjével szemben. Eliascht sok támadás érte az utóbbi időszakban, s igen furcsa módszereket kellett bevetnie annak érdekében, hogy egyáltalán indulhasson a választáson.
Férfi kézilabda-vb: A selejtező után a szabadkártya sem jött össze a magyaroknak – megérdemelték volna?
A Nemzetközi Kézilabda Szövetség (NKSZ) a mai napon bejelentette, hogy Szaúd-Arábia és Törökország kapta a két szabadkártyát a jövő januárban esedékes férfi világbajnokságra. Normál esetben ez nem nagyon kéne, hogy érdekeljen minket, azonban azt követően, hogy a magyar válogatott elbukta a Szerbia elleni selejtezőt, ez maradt az egyetlen remény. Az NKSZ azonban nem sportszakmai döntést hozott, mert egyik sem kézilabdahatalom a két kedvezményezett közül. Nagy vita dúl arról az utóbbi órákban, hogy megérdemelte volna-e a magyar csapat a szabadkártyát, valamint arról is, hogy egyáltalán mi értelme van egy világbajnokságra szabadkártyákat osztogatni. Az biztos, hogy a mieink a pályán nem tudták kiharcolni a vb-szereplést, s e mögött jóval mélyebb okok állnak, mint az, hogy nem volt szerencséjük a fiúknak.
Alexander Zverev – Megtört a jég, de a múlt kényes dolgai nem tűnnek el
Vasárnap befejeződött a meglepetésekkel tarkított idei Roland Garros. A férfiak mezőnyében először győzött Grand Slam-tornán Alexander Zverev, aki negyedik nekifutásra érte el első sikerét. A német tudott a leginkább talpon maradni az élmezőny játékosai közül az egyfajta állóképességi viadallá átváltozott párizsi versenyen, így megérdemeltnek mondható elsősége. Ugyanakkor ez a diadal sem homályosítja el véglegesen a némettel szemben 2020-ban megfogalmazott vádakat, melyek szerint két korábbi élettársát is bántalmazta. Bár egyik ügyben sem mondták ki bűnösségét, többen még mindig fönntartással kezelik azt, hogy Zverev megúszta ezeket a kényes dolgokat. Roland Garros-győzelme után is föltették neki az ezzel kapcsolatos kérdéseket, de most már kezd elege lenni belőlük.



