Női kézilabdavereségek, izgalmas kosárlabda- és jégkorongpárharcok, valamint Vas Blanka – Hétvégi Összefoglaló

Január utolsó hétvégéje is sporteseményekben gazdag volt, így bőven van miről írni a Hétvégi Összefoglaló mai részében – kézilabda, kosárlabda, jégkorong és kerékpár van a terítéken. Kézilabda: Sikertelen európai hétvége A négy magyar csapat közül kettő volt érdekelt a különböző női kézilabda európai kupák keretében az elmúlt kettő napban. Ezen a hétvégén elsősorban korábbról elhalasztott mérkőzéseket pótoltak be. Így tett a Ferencváros is, amely a francia Brest Bretagne otthonában lépett pályára a Bajnokok Ligája csoportkörének 10. fordulójából elhalasztott összecsapáson. A magyar együttes az Esbjerg elleni meccshez hasonlóan ezen a találkozón is alárendelt szerepet játszott, s igazából egy pillanatig sem volt valódi esélye a győzelemre. A franciák a félidőben 19:16-ra vezettek, s ezt az előnyüket növelni tudták a 2. játékrészben, így végül 30:25-re győztek. Az FTC ezzel az újabb vereséggel a 4. helyre csúszott vissza csoportjában, de már biztosan ott lesz legalább a nyolcaddöntőben, de még az egyenes ágon a negyeddöntőbe történő bejutás sem úszott el, igaz, egyre messzebbre került a zöldektől, főleg úgy, hogy gólkülönbségük 297:297, aminél lényegesen jobban állnak a közvetlen riválisok. A Ferencváros legközelebb szombaton 16:00-kor a 2. helyen álló Rosztov ellen lép pályára hazai közösége előtt. Az Európa Ligában a Vác szintén Franciaországban volt érdekelt szombaton este,…

A tartalom megtekintéséhez kérünk jelentkezz be vagy regisztrálj a Sportudvar Prémiumra vagy a Sportújságíró Műhelybe!