A Vörösök nem vitték túlzásba, a Benfica becsületesen küzdött – a Liverpool-Benfica mérkőzés legfőbb tanulságai

Hat gólt hozott a Liverpool és a Benfica összecsapása a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágója keretében, ám nem abban az elosztásban, ahogy azt előzőleg talán sokan várták. 3:3-as döntetlent hozott a mérkőzés, ugyanis a Liverpool kissé talán félvállról vette a meccset, ezt kihasználva pedig a Benfica élni tudott lehetőségeivel. A Sportudvar összefoglalja a mérkőzés legfőbb tanulságait. Öt karika – 53 olimpia története: Az első kötet már kapható a Google Play Könyvek felületén! POZITÍVUMOK Firmino kivégezte a Benfica utolsó reményét Roberto Firmino, a Liverpool brazil csatára élt a lehetőséggel, hogy Jürgen Klopp menedszer a kezdőcsapatba jelölte. Az angolok 9-ese ugyanis duplázott, s különösen fontos volt az a gólja, amelyet az 55. percben szerzett, hiszen már Diogo Jota is eredményes lehetett volna, de az ő lövéséből még nem lett gól, Firmino ismétléséből már igen, s ezzel 2:1 lett az eredmény. A 65. percben Tsimikas remek gólpasszát is értékesítette, amivel 3:1-re módosult az állás, összesítésben pedig már 6:2-re vezetett a Liverpool, ezzel tehát el is dőlt a továbbjutás kérdése. Nunez remekül játszott Az uruguayi csatár minden bizonnyal rengeteg telefonhívást fog kapni a következő hetekben. Nagyon nagy nyomást gyakorolt a Liverpool védelmére és a 82. percben ő alakította ki a 3:3-as végeredményt, amellyel legalább…

A tartalom megtekintéséhez kérünk jelentkezz be vagy regisztrálj a Sportudvar Prémiumra vagy a Sportújságíró Műhelybe!