Hokivébé, kézilabda-bajnokavatás, vívás és kamion – Hétvégi Összefoglaló

Ismét egy eseménydús hétvégén vagyunk túl, amikor rengeteg magyar sportoló volt érintett. Folytatódott a férfi jégkorong-világbajnokság, a vívó világkupa-sorozat és a férfi kosárlabda-bajnokság döntője is. A női kézilabdázóknál eldőlt a bajnoki cím sorsa, mint ahogy a férfi kosárlabda Euroligában is győztest hirdettek, miközben ritmikus gimnasztikában is születtek remek magyar eredmények. A Hétvégi Összefoglalóba még belefér a kamionos Európa-bajnokság olaszországi szezonnyitója is. Tartsatok velünk!

Jégkorong: Sima vereség a németektől

Alaposan felforgatott összeállításban várta a magyar válogatott a németek elleni összecsapást, és némileg érthető Kevin Constantine szövetségi kapitány döntése, hiszen ugyan egy esetleges rendes játékidős győzelemmel már tegnap biztosíthatta volna a bennmaradását csapatunk, mégis, az osztrákok elleni utolsó mérkőzésen jóval nagyobb erre a sansz, még akkor is, ha ott sem feltétlenül a mieink az esélyesek.

Ennek ellenére Sofron Istvánék becsülettel beleálltak ebbe a találkozóba is, és ugyan az első húsz percben a németek megszerezték a vezetést, mégsem lehetett azt mondani, hogy a mieink alárendelt szerepet játszottak volna: az első két helyzet előttük adódott, ám Terbócs István, majd Fejes Nándor lövését is védte Mathiass Niederberger kapus.

A második harmad közepén aztán megkapta a lehetőséget a magyar válogatott, hiszen Maksymilian Szuber végleges kiállítást és öt perc emberhátrányt érően ütközte le Csányi Karolt, ám a fórral nem tudtunk élni, bár ez alkalommal a tornán meglévő rossz szokásunk folytatása nem feltétlenül rajtunk múlt. Sofron István ugyanis óriási gól ragasztott a német kapuba, azonban a bírók közbefújtak, s botfogásért kizavarták Bartalis Istvánt az ötperces fórunk közepén… Az utolsó öt percre fordulva aztán minden összeomlott, amit a fiúk addig felépítettek, 18 másodpercen belül kaptak két gólt, majd Nico Sturm második találatával még a szünet előtt eldőlt a meccs.

A záró harmadra viszont igencsak dicséretesen összekapta magát a magyar csapat, noha John Peterka hamar meglőtte az ötödik német gólt. A folytatásban ugyanis előbb Terbócs István, két perc múlva pedig Fejes Nándor is szép gólt lőtt, így a mieink visszajöttek három gól különbségre. Újabb két perc múlva viszont Dominik Kahun lehűtötte a reményeinket, a végeredményt pedig Jonas Müller állította be másfél perccel a vége előtt.

Az előzetes várakozások is azt diktálták, hogy a mieink pont nélkül zárják a németek elleni mérkőzést, de a találkozó alakulása miatt talán lehet hiányérzetünk, az viszont biztos, hogy a bennmaradás sorsa ma este dől majd el a csoport utolsó helyén álló osztrákok ellen.

Női kézilabda: Eldőlt a bajnokság

A Győri Audi ETO KC szombaton abban a tudatban léphetett pályára az MTK ellen a női kézilabda NB I utolsó előtti fordulójában, hogy győzelem esetén megvédi címét és megnyeri története 17. bajnoki címét. A pénteken Fehérváron 35:15-re diadalmaskodott Ferencváros ugyan pontszámban még beérhetné a Győrt jövő héten, de az egymás elleni eredmények miatt (a Győr otthon 31:20-ra nyert az FTC ellen, idegenben pedig 32:26-ra kapott ki) egy szombati sikerrel már révbe érhetett az ETO.

Ezért nagy számban kísérték el a vendégeket a fővárosba az ETO szurkolói, akiknek nem is kellett csalódniuk, bár az MTK amennyire csak tudta, próbálta megnehezíteni a Győr dolgát – ameddig tudta…

A 23. percben például még csak egy góllal vezetett a Győr, ami miatt időt is kért Ambros Martin, a vendégek szakvezetője, és talán ennek is volt köszönhető, hogy 13:12 után a szünetig megnégyszerezte előnyét a vendégcsapat és 17:13-as győri vezetésnél fordultak az együttesek. A második félidő elejét aztán megnyomta a Győr: Estelle Nze Minko kilenc percen belül öt gólt lőtt (a meccsen összesen hetet, amivel ő lett a legeredményesebb), a csapata pedig 26:15-re meglépett.

A győriek végül győztek és az utolsó forduló előtt bajnoki címet ünnepelhetnek – tizenhetedszer –, hogy aztán folytathassák a felkészülést a Bajnokok Ligája júniusi, budapesti négyes döntőjére.

A 3. helyen álló Debrecen 36:20-ra nyert Békéscsabán, ezzel az utolsó forduló előtt egy pont az előnye a Mosonmagyaróvárral szemben, ám azt nézve, hogy a Győr-Moson-Sopron megyei együttes a Győri ETO otthonában zárja az idényt, akkor eléggé valószínűtlen, hogy előzni tudna.

Végig szoros eredmény mellett 26:24-re győzött a Kisvárda Dunaújvárosban. A meccs legeredményesebb játékosa, Udvardi Laura 11 lövésből kilenc góllal vette ki a részét a vendégek győzelméből.  A Vác 31:24-re győzött Budaörsön.

Az is eldőlt ebben a fordulóban, hogy a Siófoktól odahaza 33:26-os vereséget szenvedett Érd mellett a NEKA végez kieső helyen. A NEKA ugyanis 41:32-re kikapott Mosonmagyaróváron, így már nem tud előrelépni a 13. helyről. Az NB I/B-ből pedig a Vasas SC és a Kozármisleny jut fel.

Férfi kézilabda: Simán nyertek az esélyesek

Nyert a Veszprém és a Szeged is, de egyik sem kiütéssel a férfi kézilabda NB I 25. fordulójának szombaton lejátszott mérkőzésein. A szegediek meccse szorosan indult, de már a szünet előtti percekre eldőlt a lényeg, végül 33:26-ra legyőzték a Csurgót. Rosta Miklós és Garciandía is remekül játszott, 10 lövésből nyolcat dobott be, nyolc góllal zárt.

A másik meccsen a Budakalász alaposan megnehezítette a Veszprém dolgát, s a négy góllal elvesztett első félidő után a másodikban csak egy volt közte, végül utóbbi 34:29-re nyert. A meccs legjobbja Andreas Nilsson volt, aki úgy dobott 10 gólt, hogy száz százalékkal célzott (10/10) és ebben csak egy hetes szerepelt.

A Balatonfüred 28:22-re győzött a Dabas ellen, a Gyöngyös pedig 27:26-ra diadalmaskodott Komlón.

Az alapszakasz utolsó fordulójában fog eldőlni az, hogy ki nyeri az alapszakaszt, ugyanis ez a csapat játszhatja otthon a döntő visszavágóját – minden bizonnyal a Szeged lesz ez a csapat. Szintén a zárókörben fog eldőlni a bronzérem sorsa a Tatabánya és az FTC között – jelenleg kettő pont a dunántúliak előnye a fővárosiak előtt. Az már eldőlt, hogy kiesik a Budai Farkasok együttese, ám a másik kiesőhelyre a Cegléd mellett még a Fejér-B.Á.L. Veszprém is lecsúszhat, úgyhogy mindkét csapatnak kötelező a győzelem.

Női vízilabda: A Ferencvárosé a bronzérem

Olimpiai bronzérmes klasszisok utolsó mérkőzése volt a női vízilabda ob I bronzpárharcának harmadik felvonása, amely után az UVSE csapatkapitánya, Szücs Gabriella és a ferencvárosi Simon-Illés Anna is visszavonult az élsporttól.

Utóbbi lehetett boldogabb a találkozót követően, a hazai medencében játszó FTC ugyanis a szoros első félidő után a harmadik negyedben Gurisatti Gréta vezérletével ellépett riválisától, és 12:9-es győzelmével bronzérmet szerzett.

A bajnoki címért járó trófea tíz év után ismét Egerbe került, a hevesiek a Dunaújvárost győzték le a döntőben még szerdán, míg a legutóbbi hét kiírásban aranyérmes, Eurokupa-győztes UVSE ezúttal lecsúszott a dobogóról.

Az 5. helyet a BVSC szerezte meg, amely a 2. mérkőzésen is diadalmaskodott a Szentes fölött. A 7. helyen a III. Kerület végzett, mely 2:1-es összesítéssel múlta fölül a Győrt. Az osztályozó első összecsapásán az élvonalbeli Tatabánya simán nyert a Polo SC együttese ellen, s ha még egy győzelmet arat, bennmarad az első osztályban.

A férfiaknál már megvannak a dobogósok a Ferencváros, az OSC és a Honvéd személyében, azonban az 5-8. helyért még küzdenek a csapatok. A két párharcból a Szolnokot idegenben kiejtő BVSC és a Miskolcot fölülmúló Eger jutott be az 5. helyért vívandó párharcba, míg a két vesztes a 7. hely megszerzéséért fog megküzdeni egymással. A 11. helyért mindent eldöntő mérkőzésre kerül sor a Kaposvár és a Pécs között.

Férfi kosárlabda: Óriási Alba Fehérvár-fordítás a bajnoki döntő második mérkőzésén

És akkor magasba emelkedtek a szombathelyi szektorban az aranyszínű fólialapok.

A Falco drukkereinek bizonyosan van mire optimistának lenniük, hiszen a szombathelyi klub az elmúlt két évadban megnyerte a bajnokságot, ebben az idényben az alapszakaszt, és a fináléban is behúzta nagy csata után az első mérkőzést saját csarnokában az Alba ellen. A második meccs félidejében pedig már talán a keddi ünneplés is eszükbe jutott egy esetleges söprés után, mivel 22 ponttal vezettek a szombathelyiek. Aztán olyan történt, mint még a finálé első felvonásán sem, amikor a fehérváriak buktak 18 pontos előnyről. Most még nagyobb fórt tékozolt el a Falco, más olvasatban dolgozott le az Alba, és utóbbi végül egyetlen ponttal megnyerte a hihetetlen küzdelmet, kiegyenlítve a párharcban.

A döntő második mérkőzése egészen elképesztő hangulatban kezdődött, Orsovai Renáta csodálatosan énekelte el a Himnuszt, aztán az Alba első „aranyművesét”, Farkas Sándort ünnepelte a közönség, aki edzőként pont 25 éve segítette a fehérvári klubot első bajnoki aranyérméig, aztán villámgyorsan begyűjtött még kettőt vele.

Szerdán, Szombathelyen az albások kezdtek nagyszerűen, most a vasiak, akik 8:0-val nyitották az összecsapást, ráadásul a hazaiak irányítója és legfontosabb U23-as játékosa, Somogyi Ádám 58 másodperc alatt begyűjtött két személyi hibát, és már ülhetett is le a cserepadra.

A fehérváriak aztán valahogy megérkeztek a meccsbe, a védekezésüket rendbe rakták, és Vojvoda Dávid beszállása is kellett: a hátvéd rögtön két szép duplával nyitott, és míg a Szombathely leblokkolt, addig az Alba az első negyed végére át is vette a vezetést.

Ami ezután történt, arra kevesen számítottak az addig látottak alapján. A házigazdák hibát hibára halmoztak támadásban és védekezésben is, de mondhatjuk azt is, hogy a Falco belehajszolta a fehérváriakat a rontásokba, és elkezdett nyílni az olló. A második negyed közepétől például lényegében amelyik szombathelyi játékos ráemelte a gyűrűre a labdát távolról, annak be is esett a hármasa, miközben az első húsz percben az Alba játékosai egyetlen gólpasszt tudtak összehozni, a szombathelyieknél viszont gyönyörűen járt a labda. Tíz, tizenöt, majd húsz pontnál is többel vezetett már a címvédő, és kilátástalannak tűnt a nagyszünetre a fehérváriak helyzete.

Ez azonban a bajnoki döntő, itt azért nem szokás feladni bármit is.

Az Alba sem tette, valamivel több mint három perc alatt 18:0-val kezdte a második félidőt. A Falco nem tudott mit kezdeni a hazaiak zónavédekezésével, akik sorra szerezték a labdákat, futottak, és dobták a kosarakat. Vojvoda két hatalmas zsákolása után két pont volt már csak a Falco előnye, végül egyetlen pont maradt a huszonkettőből az utolsó tíz perc előtt.

A finis már a két fél heroikus küzdelméről szólt. Az Alba lényegében ugyanazzal az ötössel önkívületben küzdötte végig a második félidőt, és öt perccel a zárás előtt fordítani tudott, a végjátékba kedvezőbb helyzetben ment bele, de Raymond Cowels triplával egyenlített. Három másodperc volt vissza, amikor Pongó Marcell begyötörte a győztesnek tűnő duplát, ám egy tizedmásodperccel a zárás előtt Cowels két büntetőhöz jutott – csak az elsőt dobta be, így elképesztő, feszültséggel teli csatát nyert meg az Alba. 81:80

A 3. mérkőzésre kedden 18:00-kor kerül sor Szombathelyen, az állás 1:1, a párharc az egyik fél 3. győzelméig tart, vagyis biztos, hogy pénteken Székesfehérváron is lesz mérkőzés, s amennyiben szükség lenne az 5. ütközetre, arra vasárnap este kerülne sor ismét Szombathelyen.

A 3. helyért zajló párharc második mérkőzésén a Körmend hazai pályán 104:56-ra megverte a ZTE-t, és a kiütéses győzelemmel összesítésben 1:1-re alakította az összesített állást. Ott is három megnyert mérkőzés kell az üdvösséghez.

A kiesés elkerüléséért zajló ún. kijátszás legutóbbi fordulójában a Honvéd nagy csatában, 83:76-ra győzött a Nyíregyháza ellen, ezzel eldőlt, hogy a szabolcsiak kiestek az élvonalból, az újonc kispestiek pedig jövőre is az NB I A-csoportjában fognak szerepelni. Az Oroszlány 83:80-ra diadalmaskodott Pakson, míg a Szedeák 94:89-re nyert a Kaposvár ellen.

6. Nyíregyháza – kiesett927690–7770.600 12
Férfi kosárlabda: Hanga Ádám Euroliga-győztes!

Már az elején magához ragadta a kezdeményezést a férfi kosárlabda Euroliga kaunasi négyes döntőjének fináléjában a favorit Olympiakosz Pireusz. Kilenc kilencről 24:12-re léptek el a görögök, de ezzel még nem mentek sokra, mert a második negyed negyedik percére a Hanga Ádámmal felálló Real Madrid 31:29-re fordított. Látványos támadásokkal tarkított mérkőzést láthattunk, a királyiak parádésan céloztak távolról, riválisuk kevésbé, de így is sokszor betalált triplából.

Húsz perc játék után 45:45 állt az eredményjelzőn, Hanga két lepattanóig jutott az első félidőben. Térfélcsere után emberfogással kezdtek a madridiak, honfitársunk javarészt az Olympiakosz egyik legjobbját, a rutinos Kosztasz Papanikolaut őrizte. Hamarosan megszerezte első kosarát is a magyar válogatott hátvéd, majd nem sokkal később egy megszerzett lepattanóval elindult a görögök gyűrűje felé, betöréséből azonban nem tudott eredményes lenni. A felek folyamatosan közel haladtak egymáshoz, s bár úgy tűnt, az Olympiakosz az erősebb és komplexebb kosárlabdát játszó gárda, hiába vezetett sokáig, nem tudta bevinni a kegyelemdöfést. Támadhatott a győzelemért a Real Madrid, és a labdát a rutinos róka, Sergio Llull kezébe adták, aki olyan magas ívű dobást eresztett meg, hogy a csaknem 220 centiméter magas Moustapha Fall se tudja blokkolni.

79:78-ra győzött a Real Madrid, ezzel Hanga Ádám csapata megnyerte az Euroligát.

A Barcelona végül érmet sem szerzett, a harmadik helyért rendezett találkozón – amelyet a Monaco nyert meg – a Rátgéber Akadémián nevelkedő 18 éves nigériai James Nnaji hét pontot, négy lepattanót és egy gólpasszt jegyzett.

Vívás: Három magyar érem a világkupa-versenyeken

Ismét nagy üzemet rendeztek a vívók világkupa-sorozatában, hiszen a férfi párbajtőrözők Isztambulban, a férfi tőrözők Sanghájban, a női tőrözők pedig az egyesült arab emirátusokbeli Fudzsejrában szerepeltek, természetesen köztük több magyar is.

Kicsit úgy érezhették magukat férfi párbajtőrözőink az isztambuli világkupaverseny főtáblájának első körében, mintha egy hazai válogatóra melegítettek volna be: a 64 között ugyanis Nagy Dávid Bányai Zsombor, míg Andrásfi Tibor Keszthelyi Zsombor ellen köthetett be.

Az ág ezt a helyzetet hozta, az első kör meg Nagy Dávid és Andrásfi Tibor győzelmét, akik legalább ezek után nem egymás ellen folytatták…

Két kiemeltünk, Siklósi Gergely és Koch Máté gond nélkül vette az első kanyart, vagyis a 32 között az a négy párbajtőröző folytathatta, akik másfél éve a csapatversenyeken is képviselik a magyar színeket.

Aztán szépen elkezdtek fogyatkozni a mieink, Koch Máté viszont tartotta magát, és amikor az olasz Federico Vismara elleni negyeddöntőben fordított, még nagyobb lendületbe jött: az érem már megvolt, ám Koch Máté nem elégedett meg ennyivel, az elődöntőben újabb olaszt állított meg, s ezek után úgy hittük, a fináléban is verhetetlen lesz – és úgy is tűnt, hogy meglesz az a végső asszó is, merthogy Koch Máté vezetett 12:10-re a végén, ám a francia Alexandre Bardenet egyenlített, aztán az aranytust is beszúrta…

Bennem nincs hiányérzet – nyilatkozta a Nemzeti Sportnak Koch Máté. – Nagyon élveztem a vívást, és ebben a szezon egyéni viadalon ez egyszer fordult elő velem, mégpedig egy hónapja, a budapesti U23-as európai körversenyen, amelyet meg is nyertem. A csapatversenyeken rendre felszabadultan vívok, ám egyéniben inkább biztonsági játékot játszottam eddig, nem is jött össze a jobb eredményre, úgyhogy Isztambulban sikerre éhesen érkeztem. Szerettem volna dobogóra állni, és ez sikerült is. Éppen egy éve történt ez meg velem világkupaversenyen, akkor is ezüstérmes lettem, ám míg akkor majdhogynem sírtam az elveszített döntő után, ezúttal boldog vagyok. Hihetetlenül erős a mezőny, úgyhogy az éremszerzés igenis nagy teljesítmény. Ezzel az ezüsttel ráadásul megerősítettem a világranglistás helyezésemet, így a júliusi milánói világbajnokságon nem kell a selejtezőben vívnom.”

Vasárnap rendezték a csapatok küzdelmeit, melyben a magyar együttes az 5. helyen zárt. A mieink Szingapúrt és Kanadát verték, majd a negyeddöntőben 37:35-re kikaptak a spanyoloktól, ám az 5-8. helyért rendezett helyosztóban előbb Argentínát, majd Japánt sikerült könnyedén legyőzni, ezzel lett meg az 5. helyezés.

Valójában május első hétvégéjén lepődtünk meg, nem most: akkor ugyanis Caliban, a párbajtőrözők Grand Prix-viadalán Kun Anna nem jutott a 16 közé, márpedig a tataiak versenyzőjétől az elmúlt másfél évben azt szoktuk meg, hogy rendre ott van a versenyeken a nyolcas táblán – mi több, a dobogón.

Egyébként Caliban is mindössze egyetlen tussal kapott ki Plásztán Attila tanítványa, szombaton pedig helyre is állt a világ rendje, hiszen Kun Anna magától értetődő módon menetelt előre a kvalifikációs vk-viadalon: oldott meg nehéz helyzeteket, fordított több tusos hátrányból, így újra a legjobb négy között „találta” magát.

Az elődöntőben a világranglistát vezető dél-koreai Kong Man Vaj Vivien ellen köthetett be jelenlegi legjobbunk, s ellenfele igazolta is, hogy nagyszerű párbajtőröző – megtette ezt egyébként az asszóban Kun Anna is, hiszen vert helyzetből kezdett kapaszkodni a végén, ám ezúttal a döntőbe jutás nem sikerült.

A bronzérem ettől függetlenül remek teljesítmény.

A vasárnapi csapatversenyen a Kun Anna, Büki Lili, Muhari Eszter, Wimmer Dorina összeállítású magyar együttes egy Tajvan elleni nagyon sima győzelemmel kezdett, majd a nyolcaddöntőben 37:36-os vereséget szenvedett Ukrajna legjobbjaitól. A 9-16. helyért előbb Japán, majd Izrael ellen sikerült viszonylag simán győzni, ám a 9. helyért 45:39-es vereséget szenvedtek a lányok Észtországtól, ezzel tizedikek lettek.

Ugyan szombaton a selejtezőt öt férfi tőrözőnk is sikerrel vette (a hatból) a sanghaji Grand Prix-viadalon, de azt a főtábla ágaiból egyértelműen láthattuk, egyikükre sem vár könnyű ellenfél már a 64 között sem

Ez – magyar idő szerint – vasárnap reggel be is igazolódott, hiszen Szemes Gergő, Tóth Gergely és Németh András is kikapott az első körben.

Dósa Dániel viszont elindult…

Még nyolc közé sem jutott korábban soha a világkupa- és GP-viadalokon, Sanghajban azonban elképesztő formát mutatott, és akkor sem remegett meg a keze, amikor eddigi pályafutása legjobb eredményét érte el azzal, hogy megnyerte a nyolcaddöntős asszóját.

Olyannyira nem, hogy utána a négy közé jutásért is nyert, ráadásul hatalmas fölénnyel.

Az elődöntőt ugyan elveszítette az olasz Francesco Ingargiola ellen, ám a bronzéremmel minden bizonnyal előrébb lép a világranglistán is, ráadásul a kvalifikációs rangsorban másfélszeres szorzóval számítanak be minden GP-eredményt.

Kamion Eb: Két győzelemmel startolt Kiss Norbert

Minden jó, ha jó a vége. A legjobb, ha így fogjuk fel a kamionos Európa-bajnokság misanói, a közelben pusztító árvizek ellenére megtartott idénynyitójának első napját, nem pedig úgy, hogy lehetett volna ebből két futamgyőzelem is az egy helyett. A négyszeres Európa-bajnok Kiss Norbert címvédőként érkezett meg Olaszországba, a téli fejlesztésekkel és egy jól sikerült teszttel a tarsolyában, úgyhogy annak rendje és módja szerint meg is nyerte az időmérő edzést.

Az élről rajtolva jól megindult az első versenyen, elkezdte kidolgozni az előnyét, ahogy szokta, ám a második körben történt valami…

„Adódott egy elektromos probléma, ami miatt megállt az autó – nyilatkozta Kiss Norbi. – Megpróbáltam újraindítani, de nem sikerült, úgyhogy bár jól ment az időmérő, ki kellett szállnunk a versenyből. Tudtuk, mi a baj, a Révész-csapat lázasan dolgozott, hogy kijavítsa, és ez sikerült is, oda tudtunk állni a második futam rajtjához.”

A fordított rajtrácsos futam azután álomszerűen alakult – esőben. Kiss Norbinak át kellett fűznie magát az egész mezőnyön, de ez fikarcnyi gondot sem jelentett: olyan érzése volt az embernek, mintha egyedül ő találta volna meg a tapadást a versenyzők közül.

„Már a szabadedzésen kiderült, hogy gyorsak vagyunk esőben, és ezt a második versenyen is meg tudtuk mutatni: mindenki szenvedett a féktávokon, a kanyarokból kifelé jövet, az én autómat azonban mintha odaragasztották volna az aszfaltra. Legalábbis a többiekéhez képest – mondta Kiss Norbert a Nemzeti Sportnak. – Nagyon figyeltem a tapadásra, óvatosan kezelni a pedálokat, és sikerült is, egymás után tudtam megelőzni az ellenfeleket. Nagyon boldog vagyok a győzelem miatt, erősen tértünk vissza a téli szünet után. Ha minden igaz, vasárnap száraz pályán versenyzünk, az szorosabb küzdelmet jelent, de bízom benne, hogy gyorsak leszünk.”

Gyorsak voltak.

Kiss Norbert rajt-cél győzelmet aratott a misanói harmadik viadalon. A magyar pilóta, megismételve szombati teljesítményét, megnyerte a délelőtti időmérő edzést, majd a pole pozícióból indulva az első versenyt is.

„A rajt szoros volt, de nem is vártam mást: Sascha (Lenz) is nagyon jól kapta el, gyors volt, kicsit össze is értünk, ám végül el tudtam jönni elsőként – kezdte Kiss. – Attól kezdve már csak magamra koncentráltam, tettem, amit kellett, és amire képes a kamion, elkezdtem előnyt építeni. Sikerült, úgyhogy megnyertem a versenyt.”

Kiss Norbi tisztában volt vele, hogy a fordított rajtrácsos futamon, száraz pályán nem lesz olyan könnyű előzgetni, mint előző nap vízen, ennek megfelelően versenyzett – nem vállalt fölösleges kockázatot, mert a szombati első versenyen elszenvedett elektronikai hiba miatt nem akart pontokat veszíteni. Megtette, amit lehetett, megszerezte az ötödik helyet, amivel a pontverseny harmadik helyére zárkózott fel Jochen Hahn és Antonio Albacete mögé.

A versenyek végén a pezsgőzés elmaradt, így tisztelegve az Emilia-Romagna régióban pusztító árvíz áldozatai előtt.

Ritmikus gimnasztika: Remek Eb-szereplés Pigniczki Fannitól

Huszonnégy év után jutott szerenkénti fináléba magyar ritmikus gimnasztikázó egy Európa-bajnokságon: Pigniczki Fanni két szeren is pódiumra léphetett vasárnap a baki kontinensviadalon.

A vasárnapi finálékban elmaradt selejtezős pontszámaitól, de nem lehet elégedetlen így sem: karikával az ötödik, labdával a hetedik helyen végzett.

A kiemelt kép forrása: Getty Images