Ferencvárosi botlások, kamionos Eb-siker és Vas Kata Blanka újabb brillírozása – hétvégi összefoglaló

Nagy meglepetésre kikapott hazai pályán a Ferencváros a labdarúgó NB I-ben, s a zöldek női kézilabdázói sem győztesen hagyták el a pályát a Bajnokok Ligájában. Ugyanitt a Győri ETO simán nyert. A Túraautó Világkupában a magyarok közepes hétvégén vannak túl, a kamionos Európa-bajnokságon viszont Kiss Norbert harmadik kontinensbajnoki címét emelhette a magasba. A Sportudvar összefoglalja a hétvége hazai vonatkozású történéseit. Foci: Botlottak az éllovasok, Supka megverte a Lokit A 9. fordulót rendezték a hátunk mögött hagyott hétvégén a labdarúgó NB I-ben. A Ferencváros azután, hogy paksi győzelmével a tabella élére állt, sima mérkőzésnek nézett elébe az alsóházban szerénykedő Zalaegerszeg ellen. Ehhez képest alig fél óra múltán 0:2 állt a Groupama Aréna eredményjelzőjén, mivel a zalaiak meglepően bátran és határozottan vezették támadásaikat, a hazaiakat pedig jól láthatóan meglepte ez. Az FTC-nek még a félidő vége előtt sikerült szépítenie, s ekkor úgy tűnt, hogy a második játékrészben könnyedén fordíthatnak a fővárosiak. Ez azonban nem így történt: a Ferencváros sok helyzetet, közte egy tizenegyest is kihagyott, a Zalaegerszeg pedig hősiesen őrizte a minimális előnyt, amelyet végül meg is őrzött, így a szezon eddigi egyik legnagyobb meglepetésével távozhatott az Üllői útról, ugyanis 2010 után ismét három pontot hozott el a Ferencváros otthonából. Az FTC-nek…

A tartalom megtekintéséhez kérünk jelentkezz be vagy regisztrálj a Sportudvar Prémiumra vagy a Sportújságíró Műhelybe!