Megtörtént, amit senki sem hitt volna: Németország kiesett a csoportból

VIDEÓKKAL – Megtörtént a labdarúgó-világbajnokság alighanem legnagyobb meglepetése. A címvédő német válogatott 2:0-ra kikapott Dél-Koreától, miközben Svédország 3:0-ra verte Mexikót, így kiesett csoportjából. Eddig még sosem volt példa arra, hogy a Nationalelf ne élje túl a vb első fázisát. Svédország lett a csoportelső, Mexikó pedig a második.

A részleteket lásd ide kattintva!

Előzetesen óriási izgalmakat tartogatott az F-csoport 3. fordulója, ugyanis mind a négy válogatottnak, közte a nullapontos dél-koreaiaknak is volt még esélye a továbbjutásra. Ehhez persze az kellett volna, hogy legyőzzék a németeket, míg a mexikóiak mindhárom pontot elvegyék a svédektől.

Joachim Löw, a német válogatott szövetségi kapitánya négy helyen változtatott a kezdőcsapatán a svédek elleni drámai győzelem után. A sztárok közül visszakerült a csapatba Mesut Özil és Sami Khedira, míg Julian Draxler és Thomas Müller a kispadon találták magukat.

Ahogy az várható volt, a németek már a mérkőzés elejétől nyomás alá helyezték a dél-koreaiakat, azonban az első komoly helyzetre a 13. percig kellett várni. Egy labdaszerzés után Marco Reus, Leon Goretzka és Timo Werner három a kettőben törhettek kapura, de Goretzka utolsó passzába hiba csúszott, így a hosszú oldalon üresen érkező Wernerhez nem jutott el a labda.

A 19. percben kis híján megszerezte a vezetést Dél-Korea. Dzsung Vu Jung 20 méterről végezhetett el szabadrúgást, kemény bombával megkínálta Manuel Neuert, akinek kipördült a kezéből a középre tartó labda, de szerencséjére másodszorra sikerült mentenie a kipattanóra érkező Szon Hung Min elől.

A 24. percben ismét az ázsiai csapat veszélyeztetett. Egy röviden kifejelt labdára Szon érkezett, 11 méterről kapásból tüzelt, de a labda egy méterrel elkerülte a kaput. A következő német lehetőségre a 37. percig kellett várni. Egy dél-koreai labdavesztés után Mesut Özil ugratta ki Wernert, aki 13 méterről lőtt, de a becsúszó Jun Jung Szon az utolsó pillanatban szögletre mentett. A sarokrúgás után az előrehúzódó Mats Hummels került helyzetbe, de a kivetődő Cso Hjun Vu védeni tudta a közeli lövését.

Az első félidőben a vb-címvédő játékán érezhető volt a görcsösség. A lefújás után a német szurkolók éles füttyszóval fejezték ki a nemtetszésüket csapatuk játékát látva.

Nem tudni, hogy Joachim Löw mit mondott a szünetben a játékosainak, de a második félidőt két ziccerrel kezdték a németek. A 47. percben Joshua Kimmich jobbról benyesett labdáját Leon Goretzka fejelte kapura hat méterről, de Cso Hjun Vu emberfölötti bravúrral hárított.

Négy perccel később Mesut Özil ment el a baloldalon, félmagasan középre tette a labdát a mélységből érkező Timo Wernernek, aki ráfordulásból lőtt, de pár centivel eltévesztette a célt.

Ezt követően hidegzuhanyt kaptak a németek, ugyanis a csoport másik mérkőzésén a svédek Ludwig Augustinsson góljával megszerezték a vezetést Mexikó ellen, ami abban a pillanatban a kiesésüket jelentette:

A németeknek egy gól kellett a továbbjutáshoz, ami majdnem össze is jött a 61. percben. Egy kigurigázott akció végén Özil lőhetett volna 16 méterről, de inkább Toni Krooshoz passzolt, akinek a próbálkozását már blokkolták. A 68. percben Kimmich jobboldali beadására Mario Gomez robbant be, de öt méterről a középen helyezkedő Cso Hjun Vu kezébe fejelt.

Eközben Jekatyerinburgban eldőlt a Mexikó – Svédország mérkőzés. Előbb Andreas Granqvist 11-esből növelte a skandinávok előnyét, majd Edson Alvárez öngóljával már 0:3 állt az eredményjelzőn:

Granqvist gólja:

Alvárez öngólja:

Húsz perccel a vége előtt a németek megszállták a dél-koreaiak tizenhatosát, miközben a svédek már három góllal vezettek Mexikó ellen, így a körülmények a Nationalelfnek kedveztek.

Az utolsó tíz percben záporoztak jobboldalról a német beadások, de csak nem akart jönni a gól. A 83. percben Marco Reus elégelte meg a tétlenséget, 22 méterről bombázott, de az élesen lecsapódó labdája elkerülte a kaput.

A 87. percben meccslabdát hibázott a Nationalelf: Özil jobboldali beadására a mélységből érkező Mats Hummels robbant be, és öt méterről, senkitől sem zavartatva a kapu fölé fejelt.

A 92. percben eldőlt, hogy kiesnek a németek, ugyanis egy kavarodás után Niklas Süle lábáról Kim Jung Gvon elé pattant a labda, aki közelről a hálóba passzolt:

A kegyelemdöfést a 96. percben kapták meg a németek, amikor Manuel Neuer is felmerészkedett mezőnyjátékosnak, de elvesztette a labdát, így Szon Hung Minnek csak az üres kapuba kellett gurítania:

A címvédő németeknek minden esélye megvolt a továbbjutásra. A másik mérkőzésen a svédek megtették azt a szívességet, hogy háromgólos győzelmet arattak Mexikó fölött, de a germánok azt a Dél-Koreát sem tudták megverni, amely nyolc vb-meccs óta nyeretlen volt.

Olyan már volt, hogy Eb-n a csoportjából sem tudott továbbmenni a mannschaft (2004), de a világbajnokságok történetében először fordult elő, hogy a németek nem élték túl a csoportkört.

Svédország lett a csoportelső, s az E jelű kvartett másodikjával találkozik a nyolcaddöntőben, míg Mexikó másodikként az E-csoport győztesével fog összecsapni.

A kiemelt kép forrása: sports.ndtv.com