
A pünkösdi hosszú hétvége is sok magyar érdekeltségű sporteseményt hozott magával. Az ünnep miatt keddre tolódott Hétvégi Összefoglalóban a teljesség igénye nélkül olvashatsz a férfi kézilabda-bajnokság és a futsal NB I döntőjének utolsó fölvonásáról, a kamionos Európa-bajnokság felvidéki versenyeiről, illetve a görög-magyar női röplabda-mérkőzésről is. Ezen kívül megtudhatod, hogyan lett bronzérmes a magyar csapat a ritmikus gimnasztika Eb-n, s maratoni kajak-kenusaink milyen eredményeket értek el a kontinenstornán. Tarts velem!
Férfi kézilabda: Nagy csatát hozott a döntő utolsó mérkőzése is
Harmincnyolc éve, 1987-ben fordult elő ezt megelőzően, hogy a veszprémi férfi kézilabdacsapat sem a bajnokságban, sem a Magyar Kupában nem lett aranyérmes, akkor a Rába ETO végzett az élen mindkét hazai sorozatban. Arra készültek a szegediek, hogy a győriek tettét megismételjék: a Pick áprilisban Tatabányán a Magyar Kupa döntőjében legyőzte az Építőket, míg a bajnoki címért vívott csata két mérkőzés után döntetlenre állt; az első felvonást május 30-án 34:32-re a Veszprém nyerte meg, a szerdai szegedi csatában pedig 32:28-ra Bánhidi Bencéék kerekedtek felül, akik 2022-ben ünnepelhettek legutóbb bajnoki címet, akkor győzni tudtak Veszprémben.
A mindent eldöntő harmadik meccs előtt hangosabban és lelkesebben szurkoltak a szegediek a telt házas veszprémi arénában a bemelegítéskor, aztán a bemutatásra megérkezett a hazai tábor hangja is. Aron Pálmarssont ezúttal nem szólította a bemondó, a visszavonuló izlandi balátlövő nem volt tagja a bakonyiak keretének. 2:10 percet kellett várni a mérkőzés első góljára, Mario Sostaric hétméteresből talált be, előtte Mikler Roland védte Hugo Descat kísérletét. Szergej Koszorotov gyorsan egalizált, Sostaric meg újabb hetest lőhetett, a horvát szélső nem hibázott, sőt Borut Mackovsek révén már kettővel vezetett a Szeged. Smárason és Mackovsek is eladott egy-egy labdát, a hazaiak ezt megbosszulták, három–nullás sorozattal a maguk javára fordították az állást, de Magnus Röd révén rögtön egyenlítettek a Kékek.
Mackovseké volt a meccs első kiállítása, az emberelőnyt maximálisan kihasználták a bakonyiak, Fabregas és Casado is betalált, miközben Rodrigo Corrales védte Bodó Richárd lövését. Elkapta a fonalat a Veszprém, a 11. percben már 7–4-re vezettek a piros mezesek. Sostaric hetesből törte meg a vendégek négyperces gólcsendjét, azonban lendületben maradtak a hazaiak, Koszorotov harmadik találatával 9:5-nél kialakult a meccs addigi legnagyobb különbsége, Michael Apelgren magához is hívta a játékosait.
Szavainak hatására magasabb fokozatra kapcsoltak a vendégek, Bánhidi és Röd góljaival egyre csökkent a különbség, a feszültség viszont nőtt, Jeremy Totót ki is állították, és később Sebastian Frimmel is megkapta a maga kétperces büntetését. Mikler fontos pillanatban védett, a szegedi támadás végén Bánhidi egyenlített.
Gasper Margucé volt az első veszprémi kiállítás, Imanol Garciandía révén a 23. percben a vezetést is megszerezték a vendégek. Fej fej mellett haladtak a csapatok, a Veszprémből búcsúzó fehérorosz szélső, Mikita Vajlupau a két gólja mellett látványos gólpasszt adott Descatnak. A hajrában három nullás veszprémi rohanásra felelt Toto, a játékrészben 36 százalékos hatékonysággal hárító Mikler védte Cindric ziccerét, így 17:15-ös bakonyi vezetéssel vonulhattak szünetre a csapatok.
Röd bombagólja nyitotta meg a második félidőt, majd Bodó nagy lövésével szemben is tehetetlennek bizonyult Corrales, így hamar egalizáltak a szegediek. Kapust cserélt a Veszprém, érkezett Palasics Kristóf, akinek szintén ez volt az utolsó mérkőzése az Építők színeiben. A Melsungenbe igazoló kapusnak Sostaric hetesből köszönt be, a 36. perc elején így már a Szeged vezetett 19:18-ra. Frimmel a második kétpercesét is megkapta (öt-egy volt ekkor a kiállítások aránya a Tisza-partiak javára), de Mikler állta a sarat Dragan Pesmalbekkel szemben, sőt Lazar Kukics révén már kettő góllal mentek a vendégek. A sokat vállaló Ludovic Fabregas és Nedim Remili vezérletével erre 4:0-s sorozattal válaszolt a Veszprém.
Elszabadultak az indulatok a pályán a 41. percben, Bánhidi gólja után ment az adok-kapok a játékosok között, videózás után a szegedi beálló és Fabregas is kapott két perc pihenőt. Sostaric kapta az ívet a lelátóról egy elhibázott lövését követően, miközben ismét három góllal vezetett a címvédő Veszprém.
A 47. percben, 26:23-nál Apelgren érezte, hogy megint eljött az időkérés ideje, ugyanis az utóbbi percekben egyértelműen a hazaiak játszottak jobban. Joggal skandálta Palasics nevét a hazai tábor, a válogatott kapus előbb Sostaric, majd Smárason lövését is védte, Bodó lövése pedig lejött a blokkról, így háromgólos előnnyel fordulhattak a felek az utolsó tíz percre.
Visszatért Frimmel a szegediekhez, de vele szemben a kapufa hárított, Mikler viszont tehetetlennek bizonyult Koszorotovval szemben. Fabregas góljával már ötre nőtt a különbség, aztán Palasics hárította Frimmel ziccerét. Bajban volt a Szeged, amely legutóbb a 45. percben talált be. Remili hatodik gólja után 29:23-nál a 25. percben már felállva skandálta a veszprémi tábor, hogy „még, még, ennyi nem elég”.
Megrázták magukat a vendégek, rövid idő alatt háromra csökkent a lemaradás, és még volt hátra négy perc. Koszorotovot ráadásul kiállították, Sostaric nem hibázott, 29:27-re feljött a Szeged! Descat hétméteresből állította vissza a háromgólos különbséget, és végül a bajnoki címvédést is az ő gólja tette biztossá a 30. percben. A végeredményt Kalaras állította be, a Veszprém 34:31-re győzött, ezzel fennállása során a 29. alkalommal nyerte meg a bajnokságot.
Futsal: Nem született meglepetés a bajnoki döntőben
Története során először lett magyar bajnok a Veszprém férfi futsalcsapata, miután a döntő harmadik mérkőzésén 3:1-re megverte odahaza a Kecskemétet.
A bakonyiak első alkalommal szerepeltek a bajnoki döntőben, az alföldiek másodszor, ugyanis tavaly ezüstérmesek lettek a Haladás VSE mögött. A Veszprém egy héttel ezelőtt otthon 4:2-re, szerdán idegenben 2:1-re nyert, így ezúttal hazai környezetben bajnokavatásra készült, ezért a szurkolók ingyen tekinthették meg a találkozót.
A remek iramú, eseménydús, sok gólhelyzetet hozó első félidőből már csak bő két perc volt hátra, amikor az alföldiek csapatkapitánya, a korábban Veszprémben is játszó Pál Patrik megszerezte a vezetést. A meccs első gólja után egy perc sem telt el, amikor Horváth Benedek egyenlített.
A szünet után Thiago Álves dos Santos a házigazdákat juttatta előnyhöz, amely a folytatásban is támadásban maradt, bár a vendégeknek is voltak lehetőségeik. Hat perccel a vége előtt a Kecskemét piros lap miatt elveszítette csapatkapitányát, két perccel később pedig Dróth Zoltán találatával vált biztossá, hogy a bakonyiak söpréssel lesznek bajnokok.
A hosszú hétvégén került sor a bronzcsata utolsó fölvonására is a Berettyóújfalu és a Nyíregyháza között. A mérkőzés első találatát az összesítésben 2–0-ra vezető nyírségiek szerezték, de a hazaiak még a szünet előtt fordítani tudtak. A fordulás után a Nyíregyháza is megfordította a találkozót, majd ugyan kétszer is egalizált a Berettyóújfalu, Gregory dos Santos utolsó perces büntetője bronzérmet ért a vendégeknek. A végeredmény: 4:5.
Kamion: Kiss Norbi itthon is megállíthatatlan volt
Lényegében hazai pályán, egész pontosan a Felvidéken található Diósförgepatony melletti aszfaltcsíkon került sor a kamionos Európa-bajnokság idei harmadik hétvégéjére. Mivel a sorozat idén sem látogat el a Hungaroringre a mogyoródi pálya felújítása miatt, így a magyar szurkolók igen nagy számban látogattak ki a helyszínre. Szerencsére nem kellett csalatkozniuk, bár az az igazság, hogy ebben az évben az lenne a csoda, ha Kiss Norbert nem nyerne legalább két futamot egy hétvége során.
A negyvenéves szombathelyi pilóta már a pénteki két szabadedzésen is a leggyorsabb volt a mezőnyben, igaz, a második gyakorláson mindössze 171 ezredmásodperccel ért el jobb köridőt, mint a másodikként végző Jochen Hahn. A szombat délelőtti időmérő edzésen aztán ők ketten – két hatszoros Eb-győztes – vívtak csatát a pole pozícióért, amelyet végül Kiss Norbi kaparintott meg majdnem fél másodperces előnnyel.
Ennél többre nem is volt szüksége a címvédőnek, az első futamon már a rajtnál meglépett üldözőitől, az első kanyarba tisztán elsőként fordult be, innentől kezdve pedig a mögötte száguldóknak nem adott esélyt arra, hogy utolérjék. A siker egyben azt is jelentette, hogy később, a második versenyen Norbinak a fordított rajtrács szabályának értelmében a nyolcadik pozícióból kellett startolnia.
A magyar versenyző az első körben megtette azt, ami a legfontosabb volt, megelőzte az egy hellyel előle rajtoló Hahnt, ezután pedig körről körre hagyta le a riválisokat. A nyolckörös viadal hatodik körének első felében egy remekül előkészített és pontosan végrehajtott manőverrel lehagyta az addig az élen álló Stephanie Halmot is, onnantól kezdve pedig az ellenfeleknek nem volt esélyük utolérni őt. Kiss Norbert így a maximálisan megszerezhető pontszámot zsebelte be a szombati napon, előnyét pedig az összetettben 34 pontosra növelte.
„Nagyon meleg volt egész nap, emiatt kellett is a beállításokkal játszanunk egy picit, mert az első gumik szenvedtek, kicsit alulkormányozott volt az autó. Köszönöm a Révész-csapatnak a munkát, mert nagyon jó irányba lépkedtünk, és köszönöm a helyszínen lévő rengeteg magyar szurkolónak is, hogy kijött ide, mert nagyon jó érzés ennyi magyar zászló és pirospólós drukker előtt versenyezni. A legfőbb cél vasárnapra is a pole pozíció és az első futam megnyerése. A fordított rajtrácsos verseny az már csak a bónusz” – nyilatkozott Kiss Norbi az MTI-nek.
Pünkösdvasárnap is két versenyt rendeztek volna, azonban már a délelőtti időmérő során gyülekeztek az esőfelhők, s délutánra meg is érkezett az égi áldás. Kiss Norbi megnyerte a kvalifikációt, vagyis az első, végül aznapi egyetlen futamon az élről startolhatott. A rajtot egy órával halasztani kellett a nagyon rossz látási viszonyok és a nagy mennyiségű csapadék miatt.
„Szakadt az eső és nagy vízátfolyások voltak a pályán, és bár én elég bátor vagyok, örültem a halasztásnak – folytatta Kiss Norbi. – Ezt a futamot is sikerült megnyerni, a negyediket pedig törölték, amit őszintén szólva nem bántam, mert nem voltak versenyzésre alkalmasak a feltételek. Mindent egybevetve ezen a hétvégén is gyorsak voltunk, amiért a Révész-csapatot illeti nagy köszönet.”
No igen, az első három hétvége alapján új versenygép ide, új versenygép oda, Kiss Norbi ott tudta folytatni, ahol tavaly abbahagyta (tíz futamon kilenc győzelem és 39 pontos előny a bajnokságban), és nem is lehet más a célja, mint megvédeni a bajnoki címét és megelőzni az elsőségek számában egyik legfőbb riválisát, Jochen Hahnt.
Autósport: Molnár Martin futamot nyert az F4-ben
Molnár Martin jóvoltából szombaton az nagy-britanniai Thruxtonban megszületett az első magyar győzelem az FIA által felügyelt Formula–4-es bajnokságban – derült ki a Motorsport Talent Management sajtóközleményéből.
Molnár Martin a bajnoki összetett második helyén várta az idei negyedik versenyhétvégét. Az első három forduló mindegyikén szerzett legalább egy dobogós helyezést, és a negyedik fordulóban elérkezett a nagy pillanat: a Virtuosi Racing pilótája Thruxtonban megszerezte autóversenyzői pályafutása első győzelmét.
„Jó érzés, hogy végre megszereztem az első győzelmemet, és nem kell azzal foglalkoznom, hogy a sok második és harmadik hely után mikor állhatok végre a dobogó tetejére. A pénteki szabadedzésektől kezdve jó volt a tempónk, ami megadta az alaphangot az időmérőre. Majdnem összejött az első pole pozícióm, hiszen sokáig az élen álltam, ezért kicsit bosszantott, hogy végül csak a harmadik időt értem el, és az is, hogy az utolsó körömben hibáztam egyet, de ezen már felesleges bosszankodni” – értékelt a fiatal versenyző, aki a fordított rajtrácsos második futamot a 10. helyről kezdhette a szakadó esőben, és két helyet javítva nyolcadikként ért célba, azaz egy pontot itt is szerzett, és az összetettben továbbra is a második helyen áll.
Autósport: További magyar sikerekről röviden
Nagy Norbert a négyes kategóriában harmadik helyen zárta az autós hegyi Európa-bajnokság idei hatodik állomását, amelyet az olaszországi Trentóban rendeztek.
A különösen technikás és Európa leghosszabb hegyi pályáján elért eredmény azért különösen értékes, mert a magyar pilóta új, turbómotoros BMW-jével komoly technikai nehézségek ellenére ért célba.
„Ez Európa leghosszabb hegyi pályája és a világon is az egyik legnehezebb. Valóban legendás helyszín. Nehéz volt betanulni, de végül olyan szektoridőket mentünk, amelyek bőven első helyet értek volna más pályákon. Ez mindenképp bizakodásra ad okot” – értékelt az Európa-bajnok versenyző, aki pályafutása 21. szezonját teljesíti idén.
A 30 éves autóversenyző szerint az olajfogyasztástól kezdve a teljesítményingadozásig sok apróság nehezítette a dolgukat.
A hegyi Európa-bajnokság következő állomása Lengyelországban lesz öthetes felkészülési időszak után.
Pályafutása során először állhatott dobogóra az FIA autókrossz Európa-bajnokságon Tóth Richárd. A versenyző a királykategóriának számító Super Buggy döntőjében végzett a harmadik helyen Nyirádon. Előtte ez egyetlen magyarnak sem sikerült, nem mellesleg a pole pozícióból sem indult soha magyar autókrosszozó a legerősebb versenygépek fináléjában.
Tóth Richárd szombaton a leggyorsabb volt az időmérőn, megnyerte első előfutamát, vasárnap pedig folytatta remeklését. A második előfutamban másodikként intették le, a harmadikban pedig egy kizárást követően harmadik helyen végzett.
A baleset miatt piros zászlóval leintett, és így megismételt elődöntőben a szakadó esőben kilőtt a rajtból, és magabiztos versenyzéssel nyert, így a fináléban az első rajtpozíció, azaz a pole volt az övé. A döntőben Mike Bartelen szenzációsan startolva gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratott, a további dobogós helyekért azonban óriási küzdelem zajlott.
Tóth Richárd az első kanyarok utáni kavarodásban volt ötödik is, de az első kört másodikként zárta. A folytatásban nem bírta tartani az őt üldöző Bernd Stubbét, a tízszeres Európa-bajnok a második körben megelőzte a magyar versenyzőt, az utolsó körökben pedig a négyszeres Európa-bajnok Petr Nikodém szorongatta nagyon, de megelőzni már nem tudta. Tóth Richárd végül Bartelen és Stubbe mögött harmadikként ért célba, és történelmet írva, első magyarként állhatott dobogóra a Super Buggy kategóriában.
Tóth Richárd mellett egyetlen döntőben volt még érdekelt magyar. A Junior Buggy kategória fináléjában a rajt utáni első kanyarban ifjabb Istókovics István és a holland Joep Cuenen összeakadtak, a döntőben így a kilencedik hely jutott a hazai versenyzőnek.
Ami a többi magyart illeti; a Super Buggyban Istókovics Istvánnak, a Cross Carban pedig Baráti Tamásnak az elődöntő jelentette a végállomást, az Európa-bajnokságon debütáló Balázs Csaba pedig az előfutamokat követően búcsúzott.
Ritmikus gimnasztika: Bronzérmet szerzett a magyar együttes kéziszercsapat
Harmadik lett a ritmikus gimnasztika Európa-bajnokságon a Farkas Júlia, Grek Fruzsina, Mészáros Mandula Virág, Pesti Dalma, Szabados Dóra, Urbán-Szabó Mónika összeállítású csapat, amelyet csak a spanyolok és az izraeliek előztek meg, ráadásul a magyarok mindkét gyakorlatukkal a vasárnapi szerenkénti döntőbe jutottak: két karikával és három labdával a második, öt szalaggal pedig a hetedik helyen. Ez a sportág ötödik magyar Európa-bajnoki érme, és a negyedik, amelyet együttes kéziszercsapat szerzett. Magyarország a nyolcadik helyen zárt a nemzetek versenyében.
„Ez a bronzérem nemcsak egy eredmény, ez egy üzenet is: megéri kitartani, dolgozni, hinni. Büszke vagyok a lányokra, és különösen megható, hogy éppen most, harminckét évvel Stuttgart után jött el újra ez a pillanat” – idézi a magyar szövetség sajtóközleménye Bencze György elnököt.
A csapat egyik edzője, Lauber Zsófia úgy fogalmazott: ez egyszerűen felfoghatatlan.
„Mindig is hittünk a lányokban, de amit most véghez vittek, az túlmutat minden várakozáson. A nehézségek, az érettségi, az extra nyomás és mégis végigcsinálták. Ez nemcsak eredmény, komoly siker is” – szögezte le.
Farkas Júlia elmondta: ez az élmény leírhatatlan. Hozzátette, évek óta készültek erre a pillanatra, és most végre mindenki láthatja, mire képesek együtt.
Röplabda: Döntőszettes magyar győzelem a görögök ellen
A pénteki bravúros, Románia elleni győzelemnek köszönhetően életben tartotta az Arany Európa Liga négyes döntőjébe jutási esélyeit női válogatottunk. Ugyanakkor a csapat tisztában volt azzal, hogy mindennek csak akkor van igazi értéke, ha a görögöket is sikerül legyőzni.
A meccs elején kicsit érezhető volt még az előző napi maratoni csata hatása, mert kicsit nehezen lendültek játékba a mieink. Mindez azt jelentette, hogy eleinte a görögök vezettek, de komoly különbséget nem sikerült kiharcolniuk, csapatunk rendre egyenlített, sőt, többször a vezetést is átvette. Fej fej mellett haladtak a csapatok a végjátékban is, és a miénk jutott szettlabdához, amit aztán Lászlop Alexandra blokkjával egyből sikerült is szettgyőzelemre váltani.
A második játszma elején, 4:4 után azonban komolyabb hullámvölgybe került a csapat: sorozatban nyolc pontot szereztek a görögök, mert a nyitásfogadásunk elbizonytalanodott. Alessandro Chiappini több poszton is cserével próbálta meg frissíteni a mieinket, de sajnos nem volt megállás, éppen csak elérték a tíz pontot.
A harmadik felvonást egy sikertelen challenge-dzsel kezdte válogatottunk, és sajnos továbbra sem sikerült kikászálódni a gödörből. Németh Anettre most nagyon koncentrált az ellenfél, a többiek pedig nem igazán tudták befejezni a támadásokat. Csak a hetedik labdamenetben szereztük meg az első pontunkat, igaz, utána viszont sikerült visszazárkózni, 8:8 után pedig a vezetést is sikerült megszerezni. Ráadásul ezt sikerült állandósítani is, ugyan egyszer még sikerült egyenlítenie a görögöknek, de aztán a végjátékhoz négypontos előnnyel érkeztek a mieink. A végén zárkóztak ugyan, de így is két szettlabdája volt a mieinknek, amiből a másodikat Németh értékesítette.
A negyedik játszmát is az ellenfél kezdte jobban és ezúttal sajnos nem sikerült lépést tartani velük, Marta Antuli bombáit pedig nem sikerült hatástalanítani. A végén hat pontos hátrányból kezdtünk el zárkózni, de nem sikerült ledolgozni.
Következett megint az ötödik szett, két nap alatt már a tizedik. Az első pont ugyan a miénk lett, de aztán egyből fordítottak a görögök. El is mentek néggyel, a térfélcserénél pedig három volt az előnyük, azonban 11-nél sikerült egyenlíteni, 13:12-re pedig Kiss Gréta pontjával már vezettünk. Németh ejtésével pedig két meccslabdája volt a csapatnak, de sajnos mindkettőt hárítani tudták. A ráadásban a görögöknek is volt meccslabdája, de aztán Kump Aliz blokkjával megint nekünk volt lehetőségünk a meccs befejezésére, és Németh ászával sikerült is feltenni az i-re a pontot.
A hétvégén aratott két 3:2-es győzelem azt jelenti, hogy a magyar csapatnak reális esélye van bejutni a sorozat négyes döntőjébe. Ehhez nem kell mást tennie, minthogy Kaposváron legyőzi a portugálokat és a montenegróiakat – ebben az esetben szinte biztosan az első négyben végez.
Kajak-kenu: Kiszli Vanda tizedik Európa-bajnoki címét szerezte maratonban
Pályafutása tizedik Európa-bajnoki aranyérmét nyerte meg a kajakos Kiszli Vanda, aki a portugáliai Ponte de Limában rendezett maratoni kontinensviadalon K-1 rövid körön diadalmaskodott.
A sportág örökös bajnoka sorozatban negyedszer nyert Eb-címet rövid körön, amely három kis kört és két futást magában foglaló, 3,4 kilométeres távot jelent. Az Atomerőmű SE kiválósága már az előfutamból is a legjobb idővel jutott fináléba, ahol pedig rögtön a rajt után az élre tört, s végig vezetve győzött. A döntő másik magyar résztvevője, Sinkó Panna tizedik lett.
Kiszli Vanda a K-1-es kategóriában a 2. helyen végzett, míg a bronzérem Csépe Panna nyakába került.
A férfiaknál ugyanebben a versenyszámban Kolozsvári Brúnó nagy csatában a negyedik helyen ért célba, míg Péli Zalán kilencedikként zárt.
Női kenuban a kétszeres világ- és Európa-bajnok Kisbán Zsófia bár másodikként ért célba, 30 másodperces időbüntetés miatt végül hatodik lett, míg az U23-as vb-győztes Matkovics Lili Sára negyedikként zárt.
Női K-2-ben kettős magyar sikernek lehetett örülni, hiszen Szerfain Zsófia és Kiszli Vanda győzött, a 2. helyen pedig Sinkó Panna és Csépe Panna hajózott be.
Férfi K-2-ben ezüstérmes lett Boros Adrián és Erdélyi Tamás.
A felnőttek mellett az ifjúsági korosztály is versenyzett már a nyitónapon Ponte de Limában, és női K-1 rövid körön Jámbor Lotti arany-, Reisz Janka pedig ezüstérmesként zárt, míg a női kenusok klasszikus maratoni számában Fekete Nóra bronzérmet nyert.
Az U23-asok K1-es kategóriájában Csépe Panna ezüstérmes lett. Szintén a 2. helyen végzett a C1-es mezőnyben Matkovics Lili Sára, míg a felnőttek között megbüntetett Kisbán Zsófia itt a bronzérmet meg tudta szerezni.
Ifjúsági K2-ben Hudi-Kadler Panni és Zatykó Panka Európa-bajnok lett, míg a 2. helyen Jámbor Lotti és Katona Réka Sára ért célba. A fiúk hasonló kategóriájában is kettős magyar győzelem született, hiszen Lánczi Zaránd és Budai Kevin az 1., Mayer Hunor és Pálinkás Ármin a 2. helyen végzett.
Magyarország 8 arany-, 9 ezüst- és 3 bronzéremmel toronymagasan az éremtáblázat első helyén végzett.
A kiemelt kép forrása: magyarnemzet.hu