Atlétikai bravúr, kézilabda-rangadó, kosárlabda és vízilabda – Hétvégi Összefoglaló

A hátunk mögött hagyott hétvége is számos hazai vonatkozású sporteseményt hozott. Amennyiben nem tudtad az összes versenyt, mérkőzést figyelemmel kísérni, de szeretnél képben lenni azzal, hogy a labdarúgáson kívül milyen eredmények születtek az utóbbi három napban, akkor a Hétvégi Összefoglaló neked szól!

Atlétika: Bravúros vb-bronzérem a magyar váltótól

Tökéletesen élt azzal a lehetőséggel az Enyingi Patrik, Wahl Zoltán, Kovács Árpád, Molnár Attila összetételű 4×400-as magyar férfiváltó, amit a fedettpályás vb nyújtott. Két héttel azután, hogy a mieink két századmásodperccel lecsúsztak az Európa-bajnoki szereplésről – amelyen szintén jó esélyeink lehettek volna –, a vb-n már megkapták a lehetőséget a bizonyításra.

„Szürreális siker kapujában állunk, amit mindenkinek a helyén kell kezelnie, hiszen a sportértéke nem olyan, mint amilyen egy normális mezőnnyel lehetne. Megnyerni valószínűleg nem fogjuk, hiszen itt vannak az amerikaiak is. Egy életben egyszer van ilyen lehetőség, ebbe a váltó minden tagjának bele kell kapaszkodnia. Fussunk egy országos csúcsot, és meglátjuk, ez mire lesz elég” – ezt még a vb előtt mondta a Nemzeti Sportnak Molnár Attila, utalva arra, hogy ezen a versenyen csupán öt váltó állhatott rajthoz.

Újdonsült Európa-bajnokunk jól mérte fel az erőviszonyokat, az amerikaiaknál mindhárom sprinter futott, aki egy nappal korábban a 400 méteren megelőzte őt. Jamaicától sem szégyen kikapni, hiszen a karibiak évtizedek óta a sprintekre szakosodtak. Nem volt kétséges, hogy Srí Lankát megverjük, egyedül Kína volt a kérdőjel. Ismerve azokat a hazai sporteseményeiket, amelyeken a távol-keletiek képesek a másfél milliárdos népességükből „előhúzni” egy-egy addig sohasem látott arcot, aki aztán a semmiből megveri a világ legjobbjait, egészséges elővigyázatossággal vártuk a rajtot.

Ez az aggodalmunk részben be is igazolódott, végig fej fej mellett harcoltunk velük. Enyingi Patrik még előttük volt, de aztán Wahl Zoltán elé egy rosszul sikerült váltás miatt befurakodott a kínai riválisa. Kovács Árpád az első köre végén megpróbálta visszaelőzni, de végül visszasorolt mögé. Ez okos döntés volt, hiszen Molnár Attilának fél másodperces hátrányból adta át a botot, aki klasszishoz méltóan „bedarálta” az ellenfelét. Sőt, 44.72-es részidejével a teljes finálé leggyorsabbja volt, pedig két héten belül ez már a hetedik négyszáz métere volt, amit teljesítenie kellett. Viszont a szíve ugyanúgy a helyén volt, mint társainak, akikkel a magyar atlétika történetének első világbajnoki váltóérmét hozhatják haza Kínából.

3:06.03-as teljesítményük bődületesen nagy országos csúcs, az előzőnél két és fél másodperccel voltak gyorsabbak.

„Ha frissebbek vagyunk és az időeltolódással sem kell megküzdenünk, akkor ebből még legalább másfél másodpercet le lehetne venni – mondta a verseny után Enyingi Patrik az M4 Sport kamerája előtt. – Egész nap nagy stresszben voltunk, de tudtuk, hogy miért jöttünk ide, és megcsináltuk!”

Wahl Zoltán saját elmondása szerint ritmustalan futáson van túl, ami a visszafogottan sikerülő váltás miatt lett olyan, amilyen. Ám ezután óriásit küzdött, és versenyben tartotta a csapatot. Az interjúban kiemelte, hogy ez a siker legalább annyira a két tartalék, Steigerwald Ernő és Plisz Balázs, illetve az ezúttal a csapatba be nem kerülő négyszázasok érdeme, mint négyüké. A budapesti vb óta folyamatosan fejlődik itthon a mezőny, óriási a verseny a csapatba kerülésért.

„Nagyon szerettem volna megelőzni a kínai srácot, hogy Ati ne a negyedik helyen, hanem a harmadikon kapja meg a botot, mert ez rengeteget számít. Volt egy kis kontaktunk, ez kicsit kizökkentett, de megtettem mindent. A tavalyi U20-as vb-n a negyedik lettem, ami hatalmas motivációt adott, hogy ezúttal ne maradjak le az éremről” – mondta a 19 éves Kovács Árpád, aki 46.66-os részidejével szintén kitett magáért.

„Jobb láb a gázon, a bal a jobbon, ezt mondta Zoli egy korábbi váltót követően, próbáltam most is megfelelni ennek. Szerettünk volna kijutni az Eb-re, ez nem sikerült, aztán leadtuk a nevezésünket a vb-re. Sok váltó nem jött el, de nem kértük senkitől, hogy lépjen vissza, rengeteg négyszázas ismerősöm most veri a fejét a falba, hogy miért nem indítottak váltót” – értékelt a verseny után Molnár Attila, aki mindenkit arra kért, hogy kezelje helyén ezt az eredményt.

A súlylökő Márton Anita 2018-ban, Birminghamben megnyert világbajnoki címe óta ez az első magyar érem a fedett pályás vb-ken, összességében pedig hatodszor tapsolhatunk magyar atlétá(k)nak a dobogón.

Az elmúlt két napot hétpróbában végigversenyző Gálpál Zsombor a 10. helyen zárt, így az ötpróbában hatodik Szűcs Szabina és nyolcadik Krizsán Xénia után harmadik többpróbázónknak is meglett a top tíz.

Női kézilabda: Szoros küzdelem után sima győri győzelmet hozott a rangadó

A bajnoki cím szempontjából is meghatározó rangadó várt a Győrre a Debrecen ellen a cívisvárosban. A Loki az elmúlt meccseken rendre minimum megnehezítette a kisalföldiek dolgát, és minden jel arra utalt, hogy most is kiélezett csatára van kilátás.

Az első félidőben semmi sem alakult úgy, ahogy azt a Győr eltervezte, nagyon elkapta viszont a fonalat a Debrecen, amelyben a svéd átlövő, Kristin Thorleifsdóttír pazar dobóformát mutatott, és hat góllal állt az első harminc perc után. Jessica Ryde is bravúrt bravúrra halmozott a debreceni kapuban, míg a vendégeknél legfeljebb Estelle Nze Minkót lehetett kiemelni. Ekkor még úgy tűnt, úgy ahogy van, nem ül Per Johansson taktikája, s rossz este vár a győri szurkolókra.

A második harminc percre azonban egészen más felfogásban érkezett az ETO. Ezzel szemben a Debrecen játéka minden poszton visszaesett, és ami működött az első félidőben, az már nem bizonyult hatékony fegyvernek. A győri klasszisok feljavultak, közülük is leginkább a brazil Bruna de Paula nyújtott ellenállhatatlan teljesítményt, s góljaival nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a Győr a 41. percet már egálból kezdhesse. Innentől pedig már nem volt kérdés: Szilágyi Zoltán hiába kért időt, nem sikerült megállítani a vendégcsapatot, amely lendületbe jött, és egymás után szerezte a könnyű gólokat. Az utolsó tíz percet már ötgólos ETO-vezetésről indították a felek.

A hajrában sem változott meg a meccs képe, a Debrecen megtorpanása tartósnak bizonyult, a Győr pedig kihasználta ezt a rövidzárlatot, s tovább növelte előnyét. Az utolsó percekben már nem volt kérdéses, melyik csapat nyeri meg a találkozót.

De Paula a végén nyolc góllal zárta a meccset és ezzel – holtversenyben az első félidőben remeklő Thorleifsdóttirral – a mezőny legeredményesebb játékosának bizonyult. A Győr pedig 36:28-ra megnyerte a rangadót, és továbbra is csak magától függ, ami a bajnoki címért folyó különpárbajt illeti.

A Kisvárdának egy pillanatra sem volt esélye a Ferencváros ellen. A hatgólos Szöllősi-Zácsik Szandra és az ötgólos Klujber Katrin is nagyszerűen játszott, de Janurik Kinga volt az, aki kiemelkedett a mezőnyből. A kapus 17 lövésből kilencet is védett, ami 53 százalékos teljesítménynek felel meg. Érdekesség, hogy a legtöbb találatot a kisvárdai Larissa Kalaus volt, a horvát balátlövő hét gólig jutott.

Szokatlanul sok gólt láthattak a nézők Esztergomban az MTK elleni összecsapáson. A 49:35-ös eredmény azt jelenti, hogy a két csapat átlagban közel 1.5 gólt szerezett percenként. A góltermésből Kármán Luca 12 találattal vette ki a részét, de Faragó Lea is eljutott hétig.

A dunaújvárosi Wéninger Alexa kapujára 44 lövés zúdult az Alba Fehérvár elleni mérkőzésen, de ebből 17-et megfogott, ami 39 százalékos pazar teljesítményt jelent. Ezzel döntő érdemeket szerzett csapata győzelmében, amiből Kellermann Dóra hét, a hibátlanul célzó horvát Elena Popovic hat góllal vette ki a részét.

A 18. forduló eredményei:

DVSC – Győri ETO 28:36

Kisvárda – Ferencváros 21:36

Esztergom – MTK 49:35

Dunaújváros – Alba Fehérvár 37:29

Békéscsaba – Budaörs 22:25

Vasas – Szombathely 30:33

Mosonmagyaróvár – Vác 25:26

A bajnokság állása:

1. Győr20191754–476+27838
2. Ferencváros19181668–461+20737
3. Esztergom18153565–502+6330
4. DVSC181323582–479+10328
5. Szombathely19757536–579–4319
6. Vác1899521–534–1318
7. Mosonmagyaróvár18810512–548–3616
8. Kisvárda187110436–508–7215
9. Alba Fehérvár185112489–527–3811
10. Dunaújváros185112540–609–6911
11. Vasas185112500–589–8911
12. Budaörs184212479–566–8710
13. Békéscsaba183213500–573–738
14. MTK20317537–668–1316
Férfi kézilabda: Simán győzött a Veszprém

A Bajnokok Ligájában csoportja élén záró Veszprém remek formában van. Márciusban a magyar bajnokságban az Eger (47), a Csurgó (40) és a Ferencváros (49) sem úszta meg negyven kapott gól alatt. Az újonc Győr októberben 22, most 33 gólt szerzett, de a kapott gólokból is több volt. A bajnokság ötödik helyén álló Győré volt az első gól, erre egy percen belül hárommal válaszoltak a hazaiak. A Veszprém esélyeshez méltóan fokozatosan növelte előnyét, a félidőben öt, a mérkőzés végére 11 gól volt a két csapat között. A 44:33-as hazai sikerből Bjarki Már Elísson hét, Dragan Pechmalbec hat góllal vette ki a részét, míg Rodrigo Corralesnek tíz védése volt. A vendégek legjobbja a nyolc góllal záró Hári Levente volt.

Csurgó októberben nagy meglepetésre öt góllal legyőzte a Szegedet, most azonban visszavágott a bajnokság második helyén álló együttes. A hazaiak két horvát világbajnoki ezüstérmese, Marin Jelinic és Mario Sostaric egyformán hat gólt lőtt, Tobias Thulin pedig 17 védéssel zárt. A túloldalon Vojislav Brajovic hétszer talált a hálóba.

Komló hazai pályán 29:29-es döntetlent játszott a Balatonfüreddel. A vendégcsapat az 59. percben még két góllal vezetett, de a baranyaiak egyenlítettek és a hét találattal záró Srecko Jerkovic vezérletével végül egy pontot szereztek. A füredieknél Tim Rozman jutott el hét gólig, Andó Ariánnak pedig 11 védése volt. A bronzérem elsőszámú várományosa, a Ferencváros otthon 38:27-re verte a kiesőhelyen álló Budakalászt, Ancsin Gábor nyolc, Kovacsics Péter kilenc góllal segítette a fővárosiakat.

A bennmaradásért küzdő Eger 29:25-re kikapott a NEKA vendégeként. A hevesieknél Tóth Károly hét góllal, Marczika Barnabás tíz védéssel zárt, a Nemzeti Kézilabda Akadémia együttesében Kovács Tamás nyolc gólt lőtt.

A forduló egyetlen vasárnapi mérkőzésén a Tatabánya kissé beragadt a rajtnál, hiszen a Dabas négy góllal is vezetett az első percekben, ám végül a hazaiak érvényesítették a papírformát, s legyőzték a sereghajtót.

A Gyöngyös a félidőben még háromgólos hátrányban volt a forduló előtt vele azonos pontszámmal álló PLER gárdájával szemben, azonban az utolsó percekben fordítani tudott, így győzött.

A 19. forduló eredményei:

Veszprém – Győri ETO 44:33

Komló – Balatonfüred 29:29

NEKA – Eger 29:25

Ferencváros – Budakalász 38:27

Szeged – Csurgó 42:26

Tatabánya – Dabas 32:28

Gyöngyös – PLER 29:28

A bajnokság állása:

1. Veszprém19181765–496+26936
2. Szeged19172688–535+15334
3. Ferencváros191513660–607+5331
4. Tatabánya181116577–554+2323
5. Balatonfüred19946570–583–1322
6. Győri ETO191018602–583+1921
7. Csurgó19658539–567–2817
8. Gyöngyös196310549–585–3615
9. NEKA197111553–606–5315
10. PLER196112551–595–4413
11. Komló195311499–558–5913
12. Eger194114517–631–1149
13. Budakalász19415530–611–818
14. Dabas182313479–568–897
Férfi vízilabda: Ismét győzött a Ferencváros

A férfi vízilabda ob I-ben a hibátlan mérleggel első helyen álló Ferencváros és az 5. helyen álló OSC meccsén 9:9-es döntetlennél kezdték meg a csapatok az utolsó negyedet, aztán öt góllal nyert az FTC. Könnyedén győzött a Szolnok a Pécs ellen, három góllal bizonyult jobbnak a Szeged az UVSE-nél. A Szentes egy góllal győzött Kaposváron, a DVSE pedig kettővel a Honvéd vendégeként. Az Eger otthon verte meg a Miskolcot. A Vasas 12:12-es rendes játékidőt követően ötméteresekkel győzte le idegenben a BVSC-t az egyetlen vasárnapi mérkőzésen.

A 25. forduló eredményei:

Ferencváros – OSC 15:10

Szolnok – Pécs 21:13

Honvéd – DVSE 9:11

Kaposvár – Szentes 13:14

Szeged – Újpest 18:15

Eger – Miskolc 11:8

BVSC – Vasas 12:12 – ötméteresekkel: 5:6

A bajnokság állása:

1. Ferencváros2525495–182+31375 
2. Vasas241833333–231+10260 
3. Szolnok2519114325-249+7660 
4. BVSC241716327–226+10153 
5. OSC251726302–235+6753 
6. Honvéd251519276–241+3546 
7. Szeged2512112257–294–3737 
8. Szentes2582114271–318–4729 
9. Kaposvár2482113284–329–4529 
10. Eger257117240–354–11422 
11. Miskolc255119221–319–9817 
12. Újpest255119266–356–9016 
13. DVSE255119231–332–10116 
14. Pécs252122219–377–158
Női vízilabda: Előnybe került az FTC

Bár az ellenfél Ferencváros sikeréért ugrott medencébe, mégis különleges fogadtatásban részesült a bemutatásnál Valeria Palmieri Cataniában, még virággal is megajándékozták. Ám ez nem véletlen – Palmieri itt született, és karrierje szorosan összefonódott a város csapatával, tizennégy év alatt hat olasz bajnoki címet, öt Olasz Kupát, egy-egy Eurokupát és Európai Szuperkupát nyert meg a csapattal, tavaly nyáron innen tette át a székhelyét a Népligetbe.

A vízben azonban nem kedveskedtek egymással a játékosok. Az FTC története során először jutott be a női Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe, melyben a nyolcszoros BL-győztes olasz Orizzonte Cataniát kapta ellenfélül – ám hiába a dicső múlt, a magyar csapat került közelebb a négyes döntőhöz. Az első negyedben a zöld-fehérek háromszor is vezettek, ám az otthon játszó olaszok mindannyiszor válaszoltak – sőt, Aurora Longo találatával 4:3-ra már ők álltak jobban a második negyed elején. A hazaiak a folytatásban viszont jóval kisebb hatékonysággal használták ki az emberelőnyös szituációkat – ebben az FTC sem jeleskedett a mérkőzés egészét tekintve, de összességében jobban járatták a labdát, és jobban átjátszották a hátsó alakzatot. Még a nagyszünet előtt Leimeter Dóra egyenlített, Elefteria Plevritu pedig visszaszerezte az előnyt a ferencvárosiaknak, a fordulást követően pedig magasabb fokozatba kapcsolt a zöldsapkás magyar együttes, amely a negyedik negyedben kétszer is háromgólosra tudta növelni a különbséget. Ugyan Dafne Bettini két gyors találattal helyzetbe hozta csapatát, két perccel a vége előtt már csak 10:9-re vezetett az FTC, de Plevritu harmadik gólját megszerezve szétoszlatta az olasz egyenlítési reményeket – 11:9 lett a vége a zöldek javára.

A visszavágót szombaton 19:15-kor rendezik meg a Népligetben.

Női kosárlabda: Nagy fordítással nyert Magyar Kupát a Diósgyőr

Abszolút semmiféle történelme nem volt a vasárnapi női Magyar Kupa-finálénak, már ami a döntőket illeti, hiszen a DVTK és a Győr még sosem játszott az aranyéremért ebben a sorozatban (a bajnokságban is csak egyszer, éppen tavaly, amikor a borsodiak az első bajnoki címüket jegyezték a zöld-fehérek ellen aratott 3–0-s sikerük után). Amennyiben ez önmagában nem lenne elég érdekes, akkor megfejeljük egy másik meglepő előzménnyel, miszerint pont egy hete az alapszakasz zárófordulójában a miskolci együttes brutális erődemonstrációt tartva 94:58-ra „legyalulta” a Rába-partiakat, azaz Kányási Veronikáék egyértelmű lélektani fölényben várhatták a feldobást. Sőt, létszámfölényben is, már ami a minőségi játékosokat illeti, mert az elődöntőben bokasérülést szenvedő Dubei Debóra nem játszhatott a fináléban, így csapatkapitánya és egyik vezére nélkül vitathatatlanul csökkentek az MK-t még sosem nyerő, kétszeres ezüstérmes győriek esélyei az aranycsatában.

Tavaly is a DVTK volt a favorit, akkor a tartalékos Sopron (Beatrice Mompremier és Turner Yvonne sem volt bevethető, míg a szintén sérüléssel bajlódó Fegyverneky Zsófia csapatkapitány nem került pályára) kiénekelte a sajtot a borsodiak szájából és óriási meglepetésre izgalmas végjátékot követően legyőzte a Diósgyőrt. Most is szenzációszámba ment volna, ha a zöld-fehérek emelik magasba a serleget… A „szülinapos”, a 27. életévét vasárnap betöltő amerikai Kaila Charles szerezte a finálé első kosarát, de a veszítenivaló nélkül, felszabadultan játszó fehér mezesek kapták el jobban a rajtot és Dombai Réka kettesével 19:9-re vezettek a 6. percben. Már ekkor kezdett feszült lenni a mérkőzés, főleg mert nem úgy alakult, ahogyan arra számítani lehetett, nem az esélyesebb csapat vezetett, sőt, feltűnően sok hibával kosaraztak a diósgyőriek, akik a 13. percben már 16 pontos hátrányban voltak. Működött a Győr zónavédekezése, mert csapnivalóan dobtak a mezőnyből a borsodiak. Két perc alatt 10:0-s rohanást mutatott be a DVTK, amelynél Charles-on és a montenegrói Milica Jovanovicson kívül más szinte alig tudott kosarat dobni. Kilenc ponttal állt jobban a Győr a félidőben, azaz a levegőben lógott a szenzáció.

Fordulás után egyre közelebb zárkózott a borsodi csapat, a 26. percben már csak öt egységgel állt jobban a Győr, s egyre jobban kapkodták a levegőt Kiss Virágék, csak hét játékost forgatott Cziczás László, míg Völgyi kilenc embert rotált. Az utolsó negyed második percében Jovanovics ötödik trojkája után egyetlen pontra olvadt a győri előny, a játékosok pedig vitathatatlanul nyomást éreztek, elképesztő mennyiségben adták el a labdát, borzasztó idegesek voltak a főszereplők. Lelik Réka ziccerével a 33. percben a DVTK-nál volt a vezetés, először a meccsen. Innen már nem engedte ki a kezéből a győzelmet a tavalyi ezüstérmes, amely felőrölte az erejével elkészülő Győrt és megérdemelten hódította el a Magyar Kupát ötödik alkalommal.

A kevésbé fontos helyosztó, a bronzmérkőzés első félidejében kisebb meglepetésre szinte végig a TFSE-MTK vezetett a hazai pályán szereplő NKA Pécs ellen, noha csak a nyolcadik távoli kísérletéből lett kosár. Az amerikai center, Ashten Prechtel 15 pontig jutott az első félidőben – végül 21-et szórt –, ő állt a fővárosiak élére.

Sokat rotálta együttesét Djokics Zseljko, a pécsiek edzője, de csapata így is átvette a vezetést az utolsó percekben és előnnyel mehetett a nagyszünetre. A harmadik negyed közepére nyolc pontra növelte előnyét a Studer Ágnes (14 pont, 10 gólpassz, négy lepattanó, öt szerzett labda) vezette, mélyebb kerettel rendelkező vendéglátó, amely végül bedarálta riválisát, de ehhez Studer ragyogó játéka mellett kellett az elődöntőben önmagához képest gyengén teljesítő amerikai Alexa Held ponterőssége is. Végül a Pécs nyerte meg a kisdöntőt, így fölállhatott a dobogóra hazai közönség előtt.

A Magyar Kupa eredményei:

Döntő: Győr – Diósgyőr 81:87

Bronzmérkőzés: NKA Pécs – TFSE-MTK 97:72

Férfi kosárlabda: Majdnem megégett a Falco

Elképesztő mérkőzést hozott a címvédő és veretlenül listavezető Falco és az alsóházban szerénykedő Honvéd csatája a férfi kosárlabda-bajnokság 23. fordulójában. Pedig nem kezdett rosszul a hazai csapat, hiszen egypontos előnyre tett szert az első negyed végére, azonban a második tíz percben fordítani tudott a fővárosi együttes, mely négypontos fórról várhatta a második félidőt. A 3. negyedben azonban a szombathelyiek begyújtották a rakétákat és 14 pontos előnyre tettek szert a tíz perc végére, azonban a kispestieknek erre is volt válaszuk: az utolsó negyedet ők nyerték meg 14 egységgel, így 92:92 lett a rendes játékidő végeredménye.

A hosszabbításban is sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, hiszen az első öt perc után 8:8, a második öt perc után 13:13, vagyis összességében 113:113 volt a mérkőzés állása. Végül a harmadik hosszabbításban sikerült a Falcónak behúznia az előzetesen sima győzelemmel kecsegtető ütközetet, hiszen 8:5-re győzött, így 121:118-ra verte a Honvédot. A hősies küzdelem végén kivívott győzelemben nagy szerepe volt a csereként beálló Perl Zoltánnak, aki egymaga 33 pontot vállalt magára, de a mérkőzés legeredményesebbje a honvédos Gatling volt, aki 34 egységig meg sem állt. Büszke lehet magára a Honvéd, hiszen a papírforma alapján sima vereséggel kellett volna távoznia Szombathelyről, ehhez képest még némi csalódottság is lehetett a csapatnál, mert a hosszabbításban sem sokon múlt a győzelem. A Falco ezzel megőrizte veretlenségét, de elég alaposan kijött a csapaton a nemzetközi kupaszereplés okozta többletterhelés és az abból fakadó fáradtság, ami akár a bajnoki ellenfelek számára is jel lehet arra vonatkozólag, hogy el lehet kapni a sárga-feketéket.

A forduló másik meglepetése volt, hogy az előző négy mérkőzésén egyaránt kikapó DEAC simán verte a Szolnokot, s mivel az Atomerőmű érvényesítette a papírformát a Kecskemét ellen, ezzel megelőzte a Tisza-partiakat a tabellán, s följött a 2. helyre, ami a rájátszás szempontjából nem lényegtelen.

Szintén nem lényegtelen a rájátszást tekintve, hogy a Sopron simán, 16 ponttal legyőzte az Alba Fehérvár együttesét, s mivel az NKA Pécs hosszabbításban verte a Zalaegerszeget, így feljött a tabella 8. helyére, míg a székesfehérváriak lecsúsztak a 9. pozícióba, vagyis jelen állás szerint csak az alsóházi rájátszásban vehetnek részt, hiszen a felsőházba a legjobb nyolc kerül. Még három forduló van hátra az alapszakaszból, viszont a pécsieknek van egy elmaradt mérkőzésük, vagyis vesztett pontokat tekintve is jobban állnak az Albánál.

A 23. forduló eredményei:

Falco – Honvéd 121:118 – hosszabbítás után

DEAC – Szolnok 82:69

Szedeák – Körmend 92:94

NKA Pécs – Zalaegerszeg 92:90 – hosszabbítás után

Oroszlány – PVSK 79:78

Atomerőmű – Kecskemét 91:77

Sopron – Alba Fehérvár 86:70

A bajnokság állása:

1. Falco21211983–15051.00042
2. Atomerőmű221932013–17230.93241
3. Szolnok231761936–18680.87040
4. Zalaegerszeg2313101984–18910.78336
5. Körmend2212101927–19570.77334
6. DEAC2312111709–17380.76135
7. Sopron2312111880–18030.76135
8. NKA Pécs2211111742–18080.75033
9. Alba Fehérvár2311122073–19730.73934
10. Honvéd238151759–18770.67431
11. Oroszlány237161774–19670.65230
12. Kecskemét237161718–18620.65230
13. PVSK224181748–19890.59126
14. Szedeák234191700–19850.58727
Kerékpár: Jól szerepeltek a magyarok a Milánó-Sanremón

A tavasz klasszikusa, a Milánó–Sanremo méltó volt régi nagy híréhez: a mezőny két „űrlénye”, a szlovén Tadej Pogacar és a holland Mathieu van der Poel párharcát ígérte az idei verseny. A világ két legsokoldalúbb kerékpárosának az epikus ütközetébe az olasz Filippo Ganna is bele tudott szólni, pedig már többször is leszakadt róluk.

Az elmúlt évek egyik legkiválóbb időfutammenője mindannyiszor visszazárkózott riválisaira, pedig öt kilométerrel a vége előtt, a Poggio di Sanremo tetején már tényleg úgy tűnt, hogy nincs visszaút neki. Eközben Pogacar meglepve tapasztalta, hogy a verseny utolsó emelkedőjének a tetején van der Poel visszatámadja őt. Őrült menet volt felfelé, sebességük az öt százalékos meredekségű részen a negyven kilométer per órás sebességet is meghaladta.

Aztán jött a lejtmenet, le Sanremóba, mialatt Ganna küzdötte vissza magát hátulról, így az utolsó egy kilométert hárman együtt kezdhették meg. A sprintet nem szerencsés az első helyről indítani, de van der Poel még ezt is megoldotta. A holland 2023 után nyerte meg ismét az év első

Monumentumát, az öt nagy egynaposon pedig már összesen hét sikernél jár.

Valter Attila (a kiemelt képen) kihozta a maximumot a napjából, megjött a top három mögötti csoportban, a 35. helyen ért célba. Vas Blanka a hölgyek versenyében huszonhetedikként zárt, míg Zsankó Petra nem állt rajthoz.

A kiemelt kép forrása: Getty Images

Szólj hozzá!