Azt hiszem, nyugodtan mondhatom, hogy nem unatkoztunk ezen a jobbára ködös novemberi hétvégén sem, hiszen rengeteg sportágban voltak érdekeltek versenyzőink szerte a világon. A Hétvégi Összefoglaló eheti kiadásában szó lesz a kézilabdakupákról, a nemzetközi vívóversenyekről, de megtudhatod azt is, hogy mi történt a férfi jégkorongozók Sárközy Tamás Emléktornáján, valamint a kosárlabda- és a vízilabda-bajnokságokban. Tarts velem!
Vívás: A férfi párbajtőrözők és a női kardozók is győzelemmel kezdték a világkupa-szezont
A hátunk mögött hagyott hétvégén kezdetét vette a vívó világkupa idei szezonja. A férfi párbajtőrözők Bernben vettek részt első versenyükön. Vasárnap került sor a csapatok küzdelmére, s örömmel mondhatjuk el, hogy a magyarok ott folytatták, ahol az olimpián abbahagyták – győztek.
Az ötkarikás bajnokcsapatból ketten hiányoztak, hiszen Nagy Dávid műtéten esett át, Siklósi Gergely pedig csak a következő naptári évben kezdi meg a versenyzést, ám Andrásfi Tibor és Koch Máté kiváló vívókat „kapott” társként Bernben, Keszthelyi Zsombor és Kovács Gergely egyaránt igazolta, jó adag tehetség lakozik bennük.
Bár ebben a fegyvernemben is akadtak hiányzók a szezon első vk-versenyéről, a mezőny ennek ellenére nagy létszámú volt – a csapatviadalra 35 válogatott nevezett.
Mindez azt jelentette, hogy a mieinknek már a 16 közé jutásért is vívnia kellett, vagyis jó hosszú volt ez a vasárnap Andrásfiék számára, úgy kiváltképp, hogy ez a kvartett egészen a döntőig menetelt: magabiztosan, ellentmondást nem tűrően.
És immár a kísérletezés jegyében is, hiszen a rutinos bajnokok mellett akadt asszó, amelyiket Kovács Gergely, s olyan is, amelyet Keszthelyi Zsombor fejezett be.
Utóbbi például a döntőt, amelyet – akárcsak az olimpián – ezúttal is a japánok ellen vívtunk, az ellenfélnél pedig pástra lépett a regnáló olimpiai bajnok, Kano Koki is.
De ő sem váltotta meg a világot, mármint a japánokét, merthogy a magyar csapat végig vezetett.
A berni vk-viadalt remekül zárta a szakág, hiszen szombaton Koch Máté hozta el az aranyérmet, vasárnap pedig a magyar csapat.
A női kardozók az algériai Oránban léptek pástra. Szombaton az egyéni versenyen megsérült Pusztai Liza, így változtatni kellett az előzetesen kijelölt csapaton: az október elején „hivatalba lépett” vezetőedző, Ravasz Etele Battai Sugár Katinka, Szűcs Luca és Katona Renáta mellé a korosztályos világversenyeken már érmeket begyűjtő Spiesz Anna mellett tette le a voksát.
És milyen jól döntött!
Kósa Miklós fiatal tanítványa a magyar csapat négy asszójában pluszt vívott, ez amellett, hogy hatalmas fegyvertény, természetesen nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a mieink a dobogó felső fokára állhassanak vasárnap.
A nyolcad- és negyeddöntő viszonylag sima asszói után az elődöntőben kicsit rezgett a léc, ezen a meccsen Szűcs Luca harmadik asszója hozott egy tartós rövidzárlatot, de aztán Battai „befejező” Sugár kiegyenesítette a mérkőzést.
S milyen furcsa a sors, legalábbis az oráni forgatókönyv ezt mutatta: a döntőben Battainál jött a rövidzárlat, mégpedig a mérkőzés utolsó, vagyis kilencedik asszójában, ám szerencsére ez sem jelentett túl nagy problémát. Dávid László tanítványa 17 tusos előnnyel köthetett be, s ugyan ebből a végére „csak” kilenc maradt, az aranyérem a magyar lányok nyakába került.
A férfiak mezőnyében sohasem látott összetételben indult harcba a magyar válogatott, hiszen az olimpiai ezüstérmeseket csak Rabb Krisztián képviselte. A vele, valamint Iliász Nikolásszal, Horváth Gergővel és Vigh Benedekkel felálló kvartett kétszer nyert és kétszer kapott ki, végül a hatodik helyen végzett.
A női párbajtőrözők fudzsejrai világkupa-versenyén a Dékány Kinga, Gachályi Gréta, Muhari Eszter, Wimmer Dorina összeállítású magyar csapat a 10. helyen végzett.
Női kézilabda: Győzött a Győr
Kiköszörülni a csorbát – ez volt a Bajnokok Ligája-címvédő győri női kézilabdacsapat célja a Rapid Bukarest elleni csoportmérkőzésen, az együttes ugyanis az előző nemzetközi mérkőzésén súlyos vereséget szenvedett hazai pályán a dán Odense csapatától. Már az első támadásából betalált az ETO, Győri-Lukács Viktória révén, nem sokkal később válogatottbeli társa, Fodor Csenge is bevette a bukaresti kaput – a közelgő Európa-bajnokság miatt is fontos, hogy minél fontosabb szerephez jussanak a magyar játékosok a nemzetközi szintű mérkőzéseken.
Lendületesen kezdték a mérkőzést a győriek, helyzeteiket hatékonyan használták ki, miközben a védekezés is működött, Hatadou Sako bravúrjainak köszönhetően az első tíz perc alatt mindössze két gólt szereztek a bukarestiek – Fodor ekkor már háromnál, az ETO hatnál tartott, időt is kért a Rapid mestere, David Ginesta Montes. Bruna de Paulát szabálytalan csere miatt állították ki, a „végtelenül hosszú” támadásból a már bemutatáskor külön üdvözölt Milena Raicsevics talált be, majd egy üres kapus lehetőséget is kihasználtak a bukarestiek, így két gólra apadt a különbség. „Kedvencünk is a pályán, lehet egy kicsit fütyülni” – utalt a szpíker Raicsevicsre a Rapid következő támadásánál, az irányító még tíz éve megfejelte Görbicz Anitát, a győriek legendás játékosát egy BL-mérkőzésen. Közelebb nem is tudtak zárkózni a vendégek, és amikor a 24. percben Per Johansson is kikérte a maga idejét, már 13:9 állt az Audi Aréna eredményjelzőjén.
Ötgólos előnnyel vonulhattak szünetre a Rába-partiak, drukkereik vidáman énekelhették Korda György Reptér című slágerét, aztán felcsendült a Repül a bálna is a Republictól. A „Még, még, még, ennyi nem elég” – refrént leginkább Sako fogadta meg, a francia kapus két fontos védést mutatott be, de így is Korsós Dorináék jöttek ki jobban az öltözőből. Fodor a legjobbkor szerezte meg ötödik találatát, Győri-Lukács hétméterest harcolt ki, a 37. percre visszaállt az ötgólos differencia, Sako nevét pedig joggal skandálták az ultrák, nyáron igazolt kapus hetest védett. Magabiztosan őrizte öt-hat gólos vezetését a címvédő, így nyugodtan fordulhattak a hajrára Fodorék, főleg úgy, hogy Korsós kapufára dobta a hetest, Rju Un Hi pedig hat perccel a vége előtt hétre növelte az előnyt. Az olló pedig csak nyílt, Bo van Wetering találatánál már tízig számolt a csarnok. Joggal szólt a vastaps, fölényes sikerrel feledtették a három héttel korábbi pofont, így fél távnál az élről várja a folytatást a B-csoportban a címvédő. Sokat nem kell várni, a hétvégén Bukarestben találkozik a két csapat. A végeredmény: 31:20
Női kézilabda: A Ferencváros is jobbnak bizonyult bukaresti ellenfelénél
Román napokat tartottak a magyar női kézilabdás élcsapatok, hiszen az NB I-es és Magyar Kupa-címvédő Ferencváros és a Bajnokok Ligája-győztes Győr az elitligában találkozik az utolsó két idei csoportfordulóban a két bukaresti kirakategyüttessel, a CSM-mel, illetve a Rapiddal, míg a Debrecen a második számú kontinentális klubsorozatnak számító Európa Liga selejtezőjében került szembe a nagy múltú Valceával.
A ferencvárosiak vasárnap délután idegenben kezdték el a nyolc évvel ezelőtt BL-aranyérmes CSM elleni dupla kört. Az automatikusan negyeddöntőbe jutást érő első két hely megszerzésének szempontjából kulcsfontosságú találkozók vártak a zöld-fehérekre, ugyanis ha a maximális négy ponttal zárnák ezt a két rangadót, akkor a januári folytatás előtt jócskán leszakítanák a román riválist. A hazaiak nem nevezték az egészségügyi problémával küzdő legendát, Cristina Neagut, míg magyar részről a kapus Böde-Bíró Blanka és az átlövő Szöllősi-Zácsik Szandra mellett az ujjsérüléssel bajlódó balszélső, Hársfalvi Júlia sem volt tagja az utazó keretnek.
Rengeteg kétperces kiállítást és hétméterest láthattak a nézők az első félidőben a szokatlanul hideg csarnokban (jó néhányan nagykabátban ücsörögtek a lelátókon), na, meg kiegyenlített, fordulatos és roppant küzdelmes csatát. Szélről nagyon nem ment a Ferencvárosnak, ellenben jobbátlövőben Klujber Katrin (az első négy magyar gólt kivétel nélkül ő szerezte) és az orosz Valerija Maszlova is kitett magáért. A kiváló formában lövöldöző Klujber külön gólpárbajt vívott a hazaiak szintén nagy napot kifogó szlovén irányítójával, Elizabeth Omoregie-vel. A szívósan harcoló FTC többször is vissza tudott kapaszkodni többgólos hátrányból, nem engedte elhúzni riválisát, de menet közben sokszor az volt az ember érzése, hogy kicsivel pontosabb és higgadtabb támadójátékkal jóval könnyebbé is tehette volna a saját dolgát (16:15).
A szünet után is folytatódott a fogcsikorgató küzdelem, a francia Laura Glauser tartotta jó formáját, az ő megbízható teljesítményének is köszönhetően a ferencvárosiak kétszer is támadhattak a vezetésért, de nem tudtak élni a kínálkozó esélyekkel, az utolsó húsz percre így 18:18-as döntetlennel fordulhattak a felek. Nem sokkal később viszont már nem volt kérdés, Márton Gréta nagyszerű balszélsőgóljával átvette az előnyt a magyar bajnok.
A záró negyedórát kettős emberelőnyben kezdhette el az egyre hatékonyabban és masszívabban védekező FTC, Márton gyorsan meg is villant újra, majd a szerb karmester, Andrea Lekics és Klujber is bombagólt szerzett, így először vezetett három góllal a zöld-fehér együttes. Ettől függetlenül látszott, hogy pokolian nehéz hajrá vár a budapestiekre, hogy megszerezzék a két pontot.
Klujber azonban változatlanul klasszisteljesítményt nyújtott (őszintén reméljük, hogy a két és fél hét múlva rajtoló Európa-bajnokság debreceni meccsein is ezt láthatjuk tőle) – az 54. percben újabb, immár tizedik találatával 26:23 volt az FTC-nek, amire a lelátón helyet foglaló Neagu is csak gondterhelten vakarta meg a fejét. A végén is csalódott lehetett a helyi klasszis: a vendégeknél a második játékrészben megvolt az a kis plusz (főleg védekezésben), ami az elsőben hiányzott, így a roppant értékes pontokkal gazdagodó Fradi története során először győzte le idegenben a CSM Bukarestet. A végeredmény: 26:28
Férfi kézilabda: Sima magyar győzelem a finnek ellen
Egyetlen játékos akadt csupán a magyar férfi kézilabda-válogatottban, aki a Szlovákia elleni Európa-bajnoki selejtező után Finnországban is helyet kapott a kezdőben, a balszélső Bóka Bendegúz kivételével teljesen más csapatot küldött fel a pályára Chema Rodríguez szövetségi kapitány. Bár az is igaz, hogy az ellenfél játékstílusa teljesen más, a játékereje pedig alacsonyabb volt, így a kapitány bátrabban nyúlhatott a kerethez.
Csak az első öt perc hozott kiegyenlített küzdelmet, a hazaiak még vezettek is, igaz, az első góljukat Roni Syrjälä egy kis mázlival szerezte, mert miután átlövése erejét vesztette a magyar blokkban, a labda valahogy becsorgott Palasics Kristóf hóna alatt. Három hármas állás után azonban egyértelműen a magyar csapat diktálta a tempót, és öt perc alatt úgy szerzett négy gólt, hogy egyet sem kapott.
A hazaiak edzője, a svéd Ola Lindgren gyorsan időt is kért, azonban bármilyen instrukcióval is látta el a játékosait, egészen biztosan nem jött be, mert öt perc múlva újra élnie kellett az időkérés lehetőségével, miután csapata egyetlen egyszer sem tudott betalálni a vendégkapuba. Az első játékrészben már tízgólos előnyünk is volt, jól védekeztünk, a gólokat elosztották egymás között a játékosok, elöl és hátul is sokkal jobbak voltak a mutatóink.
A szünetben 17:8-ra vezettünk, a hazaiak tizenöt labdát adtak el fél óra alatt, így a játék képe alapján senki nem gondolta volna, hogy ebből a meccsből még éles küzdelem lehet. Ehhez képest amit a második félidő elején műveltünk, arra szokták mondani, hogy egy gárda „az öltözőben maradt”.
Talán kicsit meg is nyugodtak a játékosaink, mert a koncentrációjuk látványosan visszaesett, másfél perc alatt kaptunk három gólt, amire aztán válasz nélkül jött még kettő, közben a másik oldalon Fazekas Gergő és Ancsin Gábor lövései is kimaradtak, Imre Bence hetese pedig elakadt a remekül védő Joonas Klamában. Kilenc gólról gyorsan és lendületes játékkal feljöttek négyre, mire egy betörés után Hanusz Egon valahogy begyötört egy magyar gólt a finn kapuba.
Ennél közelebb viszont nem engedte ellenfelét a magyar együttes, de szüksége volt egy kis időre, mire magára talált, és negyedóra is eltelt, mire újra rendeződött a védelme, és a támadásai is egyre többször végződtek góllal, bár a látottak azért még így is távol álltak a szép és gördülékeny játéktól. A végeredmény: 23:32
Férfi vízilabda: A Ferencváros nyerte a rangadót
Gyors átadás a megúszó centernek, megnyert párharc a bekk ellen – ötméteres vagy gól. A jól bevált receptet tökéletesen alkalmazta az FTC a Szolnok elleni rangadó első negyedében, a címvédő zöld-fehérek nem sokat teketóriáztak, labdaszerzés után egy-két húzásból ziccerbe kerültek. A férfi vízilabda-bajnokság címvédő együttese az évadban a korábbinál is jobban épít a sebességére, a befejezésekhez pedig már nem kell kotta, virtuóz klasszisok alkotják a bivalyerős keretet.
A szolnokiak viszont nem azért érkeztek a fővárosba, hogy statisztáljanak nekik. A Dózsa üde színfoltja a bajnokságnak, Zerinváry Lóránd és Kovács Gergő kapáslövései ezúttal is élményszámba mentek, váratlan megoldásokkal bizony még Vogel Somát is lehet mattolni. A túloldalon Bányai Márk próbálta állni a sarat, többek között Sztilianosz Argiropulosz ejtésénél is résen volt, emberhátrányban pedig kimondottan jól védekeztek a vendégek. A két balkezes bombázó, Vámos Márton és Dusan Mandics viszont felhúzta a csúzlit, a nagyszünetben négy góllal vezetett a házigazda, amely szokásához híven a harmadik negyedben sem tervezett lassítani.
Mindent megpróbált a Szolnok, azért támadott, hogy visszajöjjön két gólra – ehhez képest visszaállt a négygólos különbség, miután Vámos labdát szerzett, Jansik Szilárd pedig ballal átvette, jobbal bepaskolta a labdát. Nyéki Balázs időkérése után Manhercz Krisztián révén már öt volt közte, majd a játékrész utolsó másodpercében Argiropulosz villant meg, a látványra is adott a Ferencváros. Hangay Zoltán azt kérte csapatától, hogy a záró szakaszban is legyen tartása, nyolc perc alatt öt gólt lőtt a Szolnok, de hátul nem tudta lefékezni a Ferencváros klasszisait.
A Ferencváros címvédőhöz méltó játékkal 21:14-re győzött, így immár egyedüli veretlen együttesként vezeti a férfi vízilabda ob I tabelláját, de a hetedik mérkőzésükön az első vereségüket elszenvedő Tisza-partiaknak sincs miért szégyenkezniük. A szurkolók jól szórakoztak, a támadásban látottakra bátran építhet a két csapat.
A BVSC remek támadójátékkal, 21 gólt szerezve győzött a Kaposvár ellen, a második helyen álló zuglói együttes az első negyedben nem kapott gólt, és végül tíz találattal verte meg vendégét. Az EPS-Honvéd magabiztosan, 12:9-re győzött a Szeged vendégeként, a fővárosi együttes már a félidőre eldöntötte a meccs sorsát. Két negyed után 8:4-re vezetett – a Honvéd ezzel hetedik bajnoki mérkőzésén a hatodik győzelmét aratta. Az OSC 5:0-s első negyeddel alapozta meg egri sikerét. Az UVSE Pécs elleni győzelméből Baksa János négy góllal vette ki a részét, ezzel ő volt a mezőny legeredményesebb játékosa.
A 7. forduló eredményei:
Ferencváros – Szolnok 21:14
BVSC – Kaposvár 21:11
Szeged – Honvéd 9:12
Újpest – Pécs 15:10
Szentes – DVSE 7:6
Eger – OSC 8:15
Miskolc – Vasas 6:12
A bajnokság állása:
1. Ferencváros | 7 | 7 | – | – | – | 141–57 | +84 | 21 |
2. OSC | 7 | 6 | – | – | 1 | 91–51 | +40 | 18 |
3. Vasas | 7 | 6 | – | – | 1 | 96–61 | +35 | 18 |
4. Szolnok | 7 | 6 | – | – | 1 | 93–75 | +18 | 18 |
5. Honvéd | 7 | 6 | – | – | 1 | 70–55 | +15 | 18 |
6. BVSC | 7 | 5 | 1 | – | 1 | 99–65 | +34 | 17 |
7. Szeged | 7 | 3 | – | 1 | 3 | 69–84 | –15 | 10 |
8. Újpest | 7 | 3 | – | – | 4 | 73–93 | –20 | 9 |
9. Szentes | 7 | 1 | – | 1 | 5 | 58–81 | –23 | 4 |
10. DVSE | 7 | 1 | – | 1 | 5 | 59–85 | –26 | 4 |
11. Eger | 7 | 1 | – | – | 6 | 55–88 | –33 | 3 |
12. Kaposvár | 7 | 1 | – | – | 6 | 70–107 | –37 | 3 |
13. Miskolc | 7 | – | 1 | – | 6 | 54–80 | –26 | 2 |
14. Pécs | 7 | – | 1 | – | 6 | 56–102 | –46 | 2 |
Női vízilabda: Egy győzelem, három vereség a magyarok mérlege a BL-ben
Hajdú Kata átlövései megadták az alaphangot az UVSE Sant Andreu elleni Bajnokok Ligája-párharcában – az újpestiek bekkje mind a négy gólját így szerezte a tavalyi BL-bronzérmes ellen, ezeknek is köszönhetően az első félidő nagy részében egy-két góllal vezettek a lilák. A felek 10:8-as állásnál cseréltek térfelet – az olimpiai bajnokokat is felvonultató spanyolok a fordulás után egyre nagyobb nyomást helyeztek az újpestiekre, gólcsendben tartva a magyar lányokat. A vendégek a harmadik negyed közepén egyenlítettek, a felvonás hajrájában egy szép centerezés és Paula Camus találata után pedig először vezettek. A negyedik negyed derekán a magyar bajnok kétgólos hátrányból közeledhetett volna, ám az addig nagyrészt biztos kezű Hajdú Kata ötméterest hibázott, majd egy perccel a vége előtt Alba Munoz végleg eldöntötte a párharcot a Sant Andreu javára.
Az első körben az olasz Padovát legyőző Ferencvárosban ezúttal is Gurisatti Gréta volt a legeredményesebb, aki háromszor vette be az ellenfél kapuját.
A Dunaújváros találkozója végig kiélezett küzdelmet hozott, az első, a második és a harmadik szünetben is döntetlen volt az állás, az utolsó negyedben azonban a hazaiak voltak a jobbak. A magyar csapatból kiemelkedett a válogatott Garda Krisztina, aki a nyolcból négy gólt szerzett. A dunaújvárosiak két forduló után pont nélkül az A-csoport harmadik helyén állnak.
A Catania 16:12-re nyert a BVSC vendégeként, a két meccs után pont nélkül álló magyar együttes tucatnyi góljából hatot Ármai Zita, Mészáros-Farkas Kata ötöt lőtt.
A négy csoportból az első két-két helyezett jut tovább.
A magyar érdekeltségű eredmények:
Vuliagmeni – Dunaújváros 9:8
Mataró – Ferencváros 11:13
BVSC – Catania 12:16
Újpest – Sant Andreu 10:13
Férfi kosárlabda: Atomcsapás érte a Szolnokot
Legutóbb a 2015–2016-os idényben végzett a legjobb négy között az NB I-ben az Atomerőmű SE, és most jó esély kínálkozik rá, hogy ismét régi hírnevéhez méltó idényt zárjon a négyszeres bajnok. A paksiak korábbi nyolc fellépésükből csak egyszer, a bajnok Falco otthonában hagyták el vesztesen a parkettet, és azzal a szándékkal várták az élvonal szombat esti csúcsrangadóját, hogy elvegyék az NHSZ-Szolnoki Olajbányász veretlenségét, amely hét mérkőzésen át tartott – a nyolcadik már klubrekordot érhetett volna, de ehhez finoman fogalmazva sem állt közel.
Mivel a hazaiak magasembere, Révész Ádám a legutóbbi idényben még a Tiszaligetben pattogtatott, természetes, hogy elbeszélgetett a szolnokiak szerb mesterével, Oliver Vidinnel, majd a vendégek szerb irányítójával, Sztrahinja Jovanoviccsal is, aki arra kérte, hogy ne vállaljon sok rádobást. Aztán a bemelegítés során Révész még védekezett is Jovanovicson, természetesen nagy nevetés lett a vége, a délszláv játékmester faultot reklamált. Fontos kérdés volt, hogy alakul az Olaj amerikai erőcsatára, Marcus Lewis állapota, javult-e már annyit a bordasérülése, hogy pályára kerülhet – biztató jel lehetett a látogatót elkísérő drukkerhadnak, hogy a bemelegítést végignyomta társaival. Aztán élesben is megpróbálkozhatott a játékkal, a hetedik percben szállt be.
Addig azért történt egy s más, például egy perc és 12 másodperc alatt már három faultot szedtek össze a paksiak, majd megkapták az első kosarukat is Bojan Szubotics révén. A túloldalon a kirobbanó formában kosárlabdázó, és végre egészséges Eilingsfeld János vétette észre magát négy pontjával. De’Quon Lake látványos blokkal állította meg Szuboticsot, aztán támadóhibát ítéltek ellene, és az ilyen szituációk csak tüzelték a szurkolókat, nagyszerű hangulat uralkodott a paksi csarnokban. Pláne 23:11-nél, amikor először kértek időt a szolnokiak, miután Benke Szilárd bevágott egy triplát – Révész meg további, az eddigieknél is lelkesebb buzdításra ösztökélte a lelátó népét.
A második negyed sem indult jobban a Magyar Kupa címvédőjének: bő egy perc után Vidin mester ismét időt kért, ekkor már 17 ponttal ment az ASE, köszönhetően a gyűrűig táncoló John Chandler duplájának. Lake újabb támadóhibája következménnyel járt, Kosztasz Flevarakisz, a vendéglátó görög edzője technikai hibát kapott reklamálásért. Egyébként gálaelőadás kezdett kialakulni, könnyű kosarakkal tetemesre növelte az előnyét a Paks, gyorsan csinált is egy hét nullás futást a Szolnok, hogy maradjon esélye a folytatásra (38:23). Mindhiába, tizenkettő nullával felelt rá a Benke, Chandler, Eilingsfeld trió húzta Atomerőmű, s a nagyszünetben 24 ponttal vezetett.
Mivel ez a differencia rövidesen harmincra nőtt, sokat nem kellett polemizálnunk, a találkozó eldőlt, innentől fogva egyik edző sem akarta túlerőltetni legjobbjait, mindketten forgatták a csapatukat. Az Olaj-tábor az AD Studio Páratlan páros című dalának átköltött verzióját énekelte, miközben együttese igyekezett kozmetikázni az eredményen. A századik hazai pontot Benke Szilárd szerezte büntetőből, ekkor még négy perc volt hátra az összecsapásból. Megdöbbentő volt, hogy a 37 pontos előnyben lévő ASE kiválósága, Chandler egy pillanatra elveszítette a fejét, emiatt a játékvezetők kiállították. Száztíz pontig jutott a hibátlanul és látványosan játszó Paks, diadalával meg is előzte a tabellán az először alulmaradó Szolnokot – már csak a Falco hibátlan.
A 9. forduló eredményei:
Atomerőmű – Szolnok 110:77
NKA Pécs – Falco 61:86
Oroszlány – Alba Fehérvár 97:93
Körmend – Kecskemét 82:80
Sopron – Honvéd 81:64
Szedeák – PVSK 78:77
DEAC – Zalaegerszeg 68:62
A bajnokság állása:
1. Falco | 8 | 8 | – | 734–571 | 1.000 | 16 |
2. Atomerőmű | 9 | 8 | 1 | 835–687 | 0.944 | 17 |
3. Szolnok | 8 | 7 | 1 | 668–646 | 0.938 | 15 |
4. DEAC | 7 | 5 | 2 | 525–506 | 0.857 | 12 |
5. NKA Pécs | 9 | 5 | 4 | 716–747 | 0.778 | 14 |
6. Zalaegerszeg | 9 | 4 | 5 | 812–741 | 0.722 | 13 |
7. Sopron | 9 | 4 | 5 | 702–706 | 0.722 | 13 |
8. Körmend | 9 | 4 | 5 | 778–808 | 0.722 | 13 |
9. Alba Fehérvár | 7 | 3 | 4 | 656–627 | 0.714 | 10 |
10. Oroszlány | 9 | 3 | 6 | 701–735 | 0.667 | 12 |
11. Szedeák | 9 | 3 | 6 | 664–761 | 0.667 | 12 |
12. Kecskemét | 8 | 2 | 6 | 586–641 | 0.625 | 10 |
13. Honvéd | 9 | 2 | 7 | 640–748 | 0.611 | 11 |
14. Pécsi VSK | 8 | 1 | 7 | 619–712 | 0.563 | 9 |
Női kosárlabda: Szlovéniában is kikapott a magyar válogatott
Mindössze alig több mint egy percig vezetett a magyar válogatott Szlovénia ellen, amely remek távoli dobásaival, végül hét ponttal megérdemelten győzte le az ismét gyengén védekező nemzeti együttesünket a női kosárlabdázók vasárnapi Európa-bajnoki selejtezőjén.
Lelik Réka kosarával kezdődött a meccs, a soproni Zala Friskovec triplával válaszolt, majd Shepardot blokkolta Juhász Dorka – a barátság nevében. 3:4-ről 10:4-re fordított a gyorsan játszó vendéglátó, nálunk pedig a cseresor jobban pörgött a kezdőknél, Török Ágnes kiegyenlített a 8. percben. Ekkor Határ Bernadettet meg tudtuk játszani, nem volt gond, a csapatjáték is rendben volt, hét gólpassz jutott 18 pontunkra, ami remek egy negyedet követően.
Távolról nem dobtunk jól, pedig próbálkoztunk becsülettel, főleg mert többnyire kiszorítottak minket a palánkjuk alól a hazaiak, s ahogy csütörtökön a bolgárok, most a szlovénok szórták a triplákat (hetet dobtak az első félidőben), az utolsó két percben hármat. Így lett öt pontos előnyük a félidőre – el-elcsúsztunk a védekezésben, sokszor maradt üresen egy szlovén a hárompontosvonalon kívül, ráadásul nyolccal több lepattanót gyűjtöttek a hazaiak a mieinknél.
Kapkodás, rengeteg hiba és rossz passz jellemezte az első két percet a fordulást követően, Studer Ágnes két középtávoli kosara és Határ blokkja nyugtatta meg kicsit a csapatot, amely egy pontra zárkózott fel, ám ezután ismét hat ponttal meglépett a szlovén együttes. Folyamatosan üldöztük az ellenfelet, s egy ponttal megnyertük a harmadik negyedet, de még hárommal le voltunk maradva. Ebből bő másfél perc után 11 lett, Völgyi Péternek időt kellett kérnie. A csapatkapitány fújt riadót, Dubei Debóra két triplájával visszajöttünk ötre, majd Határ büntetőivel triplányira. Friskovec demoralizáló hármasai után Juhász ziccert hibázott, Tina Cvijanovic jó triplája pedig az jelentette, elment a meccs, az Eb-re kijutás pedig távolabb került a láthatáron…
Szlovénia – Magyarország 74:67
Jégkorong: A 2. helyen zárt a magyar válogatott a Sárközy Tamás Emléktornán
A torna utolsó mérkőzésére szinte teljesen megtelt a Tüskecsarnok, tét is maradt még a szombati összecsapásra, hiszen a mieink a Sárközy Tamás Emléktorna második helyéért léptek jégre Szlovénia ellen. Agresszívan, hatalmas elánnal vetette bele magát a magyar csapat a találkozóba, Szathmáry Simon tette próbára a kapust, majd kisvártatva következett az első magyar előny. Luka Kolint alaposan megmozgatták a hazai támadók, Szongoth Domán, valamint Terbócs István is próbálkozott, sikertelenül. Öt az öt ellen kissé csökkent az iram, de a mieink továbbra is fölényben hokiztak.
Az első szlovén lehetőségre több mint nyolc percet kellett várni, Ziga Mehle kínálta meg Horváth Dominikot, majd Luc Slivnik követte, de mindkét szituációból a magyar portás jött ki győztesen. Négy perccel a szünet előtt emberelőnybe került Szlovénia, amiből még egy perc sem telt le, máris gólt kaptak a mieink. Egy kicsit elcsúszott a védekezés, és egy kipattanót Jure Povse kíméletlenül a hálóba vágott. Szongoth szinte azonnal egyenlíthetett volna, majd következett egy magyar fór, de ez is kimaradt.
Csakúgy, mint elsőt, a második harmadot is lendületesen kezdte a magyar válogatott, és ennek ezúttal meglett az eredménye, Mihály Ákos bombázott középről a kapuba. Pár perccel később már a vezetésnek örülhettek a szurkolók, Németh Kristófhoz került egy kipattanó, a Fehérvár támadója a kapus előtt egy szép cselt meghúzva lőtte be a mieink második gólját. Öt az öt ellen remekül működött a magyar játék, ám az az egész tornán látszódott, hogy az emberhátrányos helyzeteken van még mit csiszolni, nyolc perc eltelte után fórban egyenlített Szlovénia, Martin Bohinc kotort be egy lecsorgó pakkot.
Nem sokáig volt egyenlő az állás, Mihály passzát Fejes Nándor lőtte be szépen a rövidbe. A vendégeket feltüzelte a bekapott gól, kiegyenlítettebbé vált a játék, Horváthnak is több dolga akadt, mint az első húsz percben. Szerencsére nem szlovén egyenlítés lett a vége, hanem újabb magyar találat, Szongoth kerülte meg szépen a kaput, majd élesen, félmagasan keresztbe lőtt, a kapu előtt álló Galló Vilmos pedig a legjobbkor tette bele a botját.
Az utolsó húsz percet emberelőnyben kezdhette a magyar együttes, amely ezúttal már élt a fórral, szépségdíjas találatot láthatott a Tüskecsarnok közönsége: Mihály, Terbócs, Szongoth volt a korong útja, a fiatal támadó magabiztosan lőtt a kapuba. Tizenkét perccel a vége előtt nagy esélyt kaptak a szlovénok a zárkózásra, öt a három ellen támadhattak, de Horváth vezetésével a mieink kibekkelték a hátrányt. Ezt követően a szlovén játékosok is egyre többször ültek le a büntetőpadra, kettős emberelőnyben Galló gyönyörű góljával duzzadt négygólosra a magyar vezetés. A hátralévő percekben már nem esett újabb találat, a magyar jégkorong-válogatott 6:2-es győzelmet aratott Szlovénia ellen, és második helyen zárta a Sárközy-emléktornát.
A kiemelt kép forrása: FIE