Kézilabda minden mennyiségben – Hétvégi Összefoglaló

A kézilabda vitte a prímet a most befejeződött hétvégén, de ez persze nem azt jelenti, hogy csak ebben a sportágban lettek volna magyar szempontból fontos események. Szó lesz még kosárlabdáról, kerékpárról és futsalról is a Hétvégi Összefoglalóban. Tartsatok velünk!

Női kézilabda: Előnybe került a Ferencváros a BL-ben

Ahhoz képest, hogy ingyen engedték be a nézőket a Moracsába, még félig sem telt meg a podgoricai csarnok, a Buducsnoszt együttesétől pedig pontosan azt kapta a Ferencváros női kézilabdacsapata a Bajnokok Ligája rájátszásának első mérkőzésén, amire számított, és ahogyan Elek Gábor edző a mérkőzés előtt jósolta: felállt fal ellen minden gól fájni fog.

A montenegróiak kőkemény védekezése végig a durvaság határát súrolta, plusz a hazai fal mögött nagyszerűen védett a francia Armelle Attingré, aki az első félidőben ziccert, átlövést és hetest is hárított. Szerencsére azonban a kapusok között nem volt különbség, mert ugyanezt Bíró Blanka is hozta a másik oldalon. Sőt a védelem keménységét illetően sem maradt alul a magyar csapat, az első félidőben Tomori Zsuzsa például úgy vágta arcon a hazaiak legtapasztaltabb játékosát, Milena Raicsevicset, hogy nézni is fájdalmas volt, az irányító arcát hosszú ideig kellett jegelni a kispadon, így csak a szünet után tudott visszatérni.

Az első harminc percet két góllal nyerte meg a Ferencváros, elsősorban a jobbátlövő Alicia Stolle és a jobbszélső Angela Malestein remekelt, a Podgorica pedig nagyon gyengén használta ki helyzeteit és szőtte a támadásait, amelyeknek hatvan perc alatt a fele sem zárult góllal. A hajrában rengeteg hazai hiba követte egymást, ám az FTC akkor is könnyedén őrizte néhány gólos vezetését, amikor nem játszott igazán jól. A meccs nem volt szép, a Ferencváros nem villogott, de nem is volt rá szüksége, mert pontosan úgy játszott Podgoricában, ahogyan kellett, fegyelmezetten és türelmesen, így 28:24-es győzelme teljesen megérdemelt. Négygólos előnnyel várja a szombati visszavágót, jó esélye van arra, hogy huszonegy év után újra továbbjusson a BL egyenes kieséses szakaszában.

Női kézilabda: Komoly hátrányba került a Siófok az EL-negyeddöntőben

Az Ikast eddig hibátlan volt az Európa Ligában, a csoportmérkőzések során csak nyert, ezenkívül a legtöbb gólt lőtte és a legkevesebbet kapta, keresve sem találhatott erősebb ellenfelet tehát a dán együttesnél a Siófok, amelynek azért szép emlékei vannak az északi riválisról, hiszen az eddigi három tétmérkőzését megnyerte ellene az elmúlt négy évben. Most azonban nem győzték hangsúlyozni a meccs előtt a Balaton-partiak, hogy csak tökéletes, fegyelmezett játékkal lehet esély a dánok ellen, akik nemcsak a párharc, hanem az egész sorozat favoritjainak számítanak szakmai körökben.

Nos, mintegy 15 percen keresztül tudta megnehezíteni a Siófok a látogatók dolgát. Addig is a dán csapat vezetett és diktálta a tempót, de a magyarok ekkor még bedobták ziccereiket, és kapaszkodtak ellenfelükre. Az első félidő második felében aztán robbantott az Ikast. A svéd válogatott Jessica Ryde egyre több lövést hárított, a vendégek védekezése kőkeménnyé változott, és bekövetkezett az, amitől tartottak a siófokiak, gyorsabban játszott a dán csapat, így sikerült lerohanások után könnyű gólokat is szereznie. A Siófok kereste az ellenszerét a dán védekezésnek, de nagyon nehezen kerültek lövőhelyzetbe a vendéglátók. Az Ikast pedig nem lassított, és hat góllal vezetett a szünetben.

A félidő nem hozott sok változást, sőt, ahogy haladt előre a mérkőzés, úgy domborodott ki egyre jobban a vendégek erőfölénye, akik fizikai és gyorsasági fölényben kézilabdáztak. A siófoki védekezés nem tudott feljavulni, sőt, a fáradtság még több hibát eredményezett, az Ikast pedig élvezte a játékot, és végül tíz góllal nyerni tudott. (20:30)

A mérkőzés végén Uros Bregar, a magyar csapat szlovén mestere elismerte, hogy sokat hibázott csapata, és az ellenfél jobb volt, amit viszont nem értett, hogy miért ijedt meg a Siófok. A visszavágón viszont már tényleg nincs mitől tartani, felszabadultan játszhat a magyar klub Dániában, a továbbjutásra az első felvonás után vajmi kevés az esély.

Női kézilabda: Sima győri és DVSC-győzelem az NB I-ben

Több visszatérőt is üdvözölhetett a Győri ETO a NEKA elleni bajnoki mérkőzésen. A világ- és Európa-bajnok norvég beálló, Kari Brattset legutóbb tavaly április 14-én játszott mérkőzést a győrieknél, majd november 1-jén adott életet kisfiának. A 32 éves játékos egy ideje már készült a bevetésre, amelyre Balatonbogláron került sor.

„Alaposan próbára tettem a türelmemet. Fejben készen álltam, hogy többet tegyek, de a testem figyelmeztetett, hogy kis lépésekkel haladjak. Az volt a legnagyobb kihívás, hogy ne siettessem a visszatérést. A terhességem alatt és után is problémám volt a medencecsontommal, nem volt meglepő, hogy időbe telt, amíg megszabadultam a hónapokig tartó fájdalomtól” – mesélte a visszatérése kapcsán Brattset a Verdens Gangnak, hozzátéve, hogy szíve szerint már hamarabb is jöhetett volna az első mérkőzés. Mint ismert, az ETO-ban két másik norvég, Veronica Kristiansen és Silje Solberg is anyai örömök elé néz, ők nyárra várják gyermekük születését.

Brattset elsőre 21 percet kapott a Győrben, ezalatt két gólt szerzett. Lukács Viktória hiányában sokkal nagyobb szerep jutott a sérülésből hét hét után visszatérő, a nyáron Németországba szerződő Faluvégi Dorottyának, a jobbszélső majdnem 46 perc alatt mind az öt kísérletét gólra váltotta.

Az ETO egyébként nem brillírozott a sereghajtó ellen, a 45. percben például csak négy gól volt az előnye, a végére aztán megduplázta ezt a különbséget (25:33). A vendégek kapujában Amandine Leynaud 22 lövésből 12-t hárított.

Az Érd Kopecz Barbara vezérletével hazai pályán 25 percig bírta a lépést a bronzéremre hajtó, de a mérkőzést indiszponáltan kezdő DVSC ellen. A Loki a 26. percben vezetett egy gólnál nagyobb különbséggel. A fordulás után azonban a debreceniek állva hagyták vendéglátójukat, s a félidő derekán már 24:16-ra vezettek, végül simán győztek 32:21-re.

A Debrecent üldöző Mosonmagyaróvár a Fehérvárt fogadta, és rögtön a meccs elején kellemetlen perceket élhetett át, ugyanis 5:1-es hátrányból kellett zárkóznia. Innen 14:9-re fordított az MKC, de a szünetben már csak egy találat volt a hazai előny. A második félidő már végig szorosan alakult, ám az Óvárnak sikerült behúznia a mérkőzést. (30:27)

Az MTK jól kezdett, és Szabó Kitti góljával 11:7-re lépett el hazai pályán a Békéscsaba ellen, de a vendégek a szünetre egy gólra olvasztották hátrányukat (15:14). A második félidőben azonban a fővárosi csapat visszaállította a négy-ötgólos különbséget és megérdemelten nyert végül 35:31-re. A hazaiaknál az FTC-től kölcsönben szereplő Simon Petra nyolc, a vendégeknél Marija Lanistanin tíz gólt szerzett.

A kiesés elől menekülő Dunaújváros bár nem kezdte jól az előtte álló Budaörs elleni vendégjátékát, de a szünetre ledolgozta két-háromgólos hátrányát. A térfélcsere után a Fejér megyei csapat gyorsan visszaállította a különbséget, a hazaiaknak viszont az sem volt elég a győzelemhez, hogy az 54. percben még 27:23-ra vezettek, a mérkőzés utolsó négy gólját a DKKA szerezte, amely óriási csatában mentett pontot.

Férfi kézilabda: Nagy csatában győzte le a Szeged a Ferencvárost

A Budakalász–Csurgó találkozón a végső támadást a somogyiak vezették, de Gábor Marcell elrontotta a lövését az utolsó másodpercben, így maradt a 24:24-es döntetlen. A hazaiaknál Sinkovits Benjamin nyolc gólt lőtt, a vendégeknél Holló Balázs 13 védéssel zárt.

A Ferencváros jól kezdett a Szeged elleni rangadón és az előnyét meg is tartotta a szünetig, kétgólos hátrányban mentek pihenni a vendégek.

A hazaiak három góllal is mentek a 38. percben, ekkor azonban a Tisza-partiak elkezdtek zárkózni és folyamatosan csökkentették a hátrányukat. Három perccel később egyenlítettek is, ezt követően pedig már nem adták ki a kezükből a mérkőzést, a végén még öt góllal is vezettek.

Az FTC-nél Nagy Bence tíz gólig jutott, a Szegedben Rosta Miklós és Bodó Richárd is 7-7 góllal vette ki a részét a győzelemből.

A Balatonfüred szoros első félidő után verte a NEKA-t, míg a Fejér B.Á.L.-Veszprém nyolcgólos vezetést is majdnem leadott, végül egy góllal múlta felül a Dabast idegenben.

A Telekom Veszprém stabil előnyt épített ki a Gyöngyössel szemben az első harminc percben, a listavezetőnek még az is belefért, hogy egy góllal a második játékrészt elbukja.

Idénybeli harmadik győzelmét aratta a Cegléd, amelyből Pásztor Ákos kilenc góllal (a két csapat szezonbeli első meccsén éppen a szélső lőtte a legvégén a győztes gólt), míg Kránitz Zoltán 15 védéssel vette ki a részét a Budai Farkasok elleni kiesési rangadón. A vendégeknél a japán Enomoto Juga jutott el kilenc találatig.

A forduló meglepetését a Komló szolgáltatta, a Baranya megyeiek egy 14:9-es félidő után négy góllal verték a tabella harmadik helyén álló Tatabányát

Férfi kosárlabda: A Szolnok nyerte a forduló rangadóját

Az élen álló Falco 97:82-re győzött Szegeden, a Szolnok feszült presztízsmeccset nyert meg Körmenden (93:81) a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján. A rájátszásért harcoló DEAC hazai pályán nem bírt a Fehérvárral, a vendégek sorozatban az ötödik mérkőzésüket is megnyerték (77:87). A Sopron kihasználta az egyetemisták vereségét, és a Kaposvár elleni magabiztos hazai győzelmével (94:67) előnyt szerzett a nyolcba kerülésért zajló harcban. A ZTE remek utolsó negyeddel 81:78-ra legyőzte az Atomerőmű legénységét, a Kecskemét nyert Oroszlányban, míg a tabella végi csatában a Honvéd legyőzte a házigazda Nyíregyházát.

Férfi vízilabda: A Honvéd legyőzte a Szolnokot

Az OSC 13:9-re nyert vendége, a BVSC ellen a férfi vízilabda OB I szombati játéknapján. A Honvéd hazai medencében verte kéttalálatnyi különbséggel a Szolnokot, így egy pontra megközelítette a Tisza-parti együttest a tabellán. Két góllal diadalmaskodott a Kaposvár is a hozzá ellátogató Szentes fölött. A listavezető Ferencváros simán győzött a sereghajtó KSI otthonában, a Vasas öt góllal verte az Egert, az Újpest pedig a Szeged ellen diadalmaskodott.

Női vízilabda: Ferencvárosi győzelem az Eurokupa-döntő főpróbáján

Az alapszakasz utolsó előtti, 17. fordulóját rendezték a hétvégén a női vízilabda OB I-ben. A már biztos alapszakasz-győztes Ferencváros a 2. hely megszerzéséért még küzdő Újpest otthonában vívott rangadót. Már az 1. negyedben eldőlt a mérkőzés, hiszen az FTC 4:1-es vezetésre tett szert. Ezt az előnyt a második 10 perc során egy góllal megtoldották az zöld-fehérek, majd a nagyszünetet követően az Újpest kicsit zárkózni tudott, ám így is simán győzött a Ferencváros. Amennyiben a tabellán nem lesz változás, akkor ez a két csapat fogja vívni a bajnoki döntőt, s ebben az esetben egy hónapon belül még ötször találkozhatnak, hiszen a bajnoki finálé az egyik fél 2. győzelméig tart, s ez a két együttes fogja játszani az Eurokupa döntőjét is, melyre oda-visszavágós formátumban kerül március végén.

A 2. helyért az újpestieken kívül még a Dunaújváros küzd, amely tízgólos győzelmet aratott a Tatabánya fölött. Az Eger simán nyert a III. Kerület ellen, a Szentes Szegeden, míg a BVSC Győrben győzött.

Az alapszakasz utolsó fordulójára ezen a héten kerül sor, közte egy Dunaújváros – Újpest ki ki mérkőzéssel a 2. helyért.

Eredmények:

Győr – BVSC 6:11

III. Kerület – Eger 10:17

Újpest – Ferencváros 7:9

Tatabánya – Dunaújváros 5:15

Szeged – Szentes 11:14

1. FTC 51 pont (17 mérkőzés), 2. UVSE 42 (17), 3. Dunaújváros 40 (17), 4. Eger 36 (17), 5. Szentes 25 (17), 6. BVSC 24 (17), 7. III. Kerületi TVE 16 (17), 8. Szeged 7 (17), 9. Győr 6 (17), 10. Tatabánya 5 (17)

Futsal: Negyedik lett a magyar női válogatott az Európa-bajnokságon

A debreceni női futsal Európa-bajnokság bronzmérkőzésén a magyar válogatott 12:0-ra kikapott a tavalyi ezüstérmes portugál válogatottól.

A 2022-es négyesdöntőn az elődöntőben találkoztak a csapatok, akkor Portugália 6:0-ra nyert. A magyar válogatott az elődöntőben szoros mérkőzésen szenvedett vereséget Ukrajnától, míg a portugálok Spanyolországtól kaptak ki.

A bronzmérkőzésen már az első félidőben négygólos hátrányba került a magyar válogatott. A második játékrészben még tovább nőtt a különbség, az elmúlt két női Eb ezüstérmese szép gólokat szerezve végül 12 találatig jutott.

A kiemelt kép forrása: m4sport.hu