Március első hétvégéje igen sok magyar sportsikert hozott. Valter Attila egy rangos olaszországi egynapos kerékpárversenyen mutatta meg ismét, hogy képes a legjobbak közé tartozni. Battai Sugár Katinka nyerte a női kardvívók világkupa-versenyét, míg a férfiak hasonló fegyvernemében a magyar csapat is aranyérmes lett. Cselgáncsozóink a távoli Üzbegisztánban remekeltek. Tovább dübörgött a férfi kézilabda-, illetve a férfi és női kosárlabda-bajnokság, míg a jégkorongozóknál már az elődöntőknél tartanak. Minderről szó lesz a Hétvégi Összefoglalóban.
Kerékpár: Valter Attila 5. lett a Strade Bianchén
Valter Attila az ötödik helyen zárta az idei tavasz második klasszikus egynapos versenyét, az olaszországi Strade Bianchét, amelyen Fetter Erik a 74. helyen ért célba 9:26 perc hátránnyal.
Fetter Erik és Valter Attila személyében két magyar bringás állt rajthoz, s mindketten alaposan magukra irányították a figyelmet.
Utóbbi például azzal, hogy a versenyt közvetítő Eurosport hagyományos tippjátékában Ilenia Lazzaro az olaszok korábbi országúti és krosszkerékpárosa, szakújságíró úgy vélte, a Jumbo-Vismánál erre a versenyre társkapitánynak kinevezett Valter Attila nyeri meg a versenyt.
„Nagyon jó Gran Camino van mögötte, remek kondija van, ezt bemutatta a spanyol versenyen, ráadásul már a Jumbónál van, ők pedig valósággal szárnyalnak mostanában, úgyhogy Valter Attila győzelmére tippelek” – fogalmazott Lazzaro.
A harmadik Strade Bianchéjén szereplő Fetter Erik aztán már a verseny elején szót kért, amikor bő 40 kilométer megtétele után az addigra kialakult, egy perc előnybe kerülő háromfős szökés nyomába eredt. Az EOLO-Kométa 22 éves magyarja azonban nem járt sikerrel, fél percnél közelebb nem tudott kerülni a Sven Byström, Iván Romeo és Alessandro De Marchi alkotta szökevényekhez, és bő 50 kilométer megtétele után az addigra már öt perc hátrányt gyűjtő főmezőny beérte – miközben a 175 bringás a 11 kijelölt murvás szakasz közül ötöt már teljesített is.
Közel 70 kilométerrel a vége előtt az egyik leghosszabb murvás szakaszon többen is elestek, s ugyan Valter Attila nem fogott talajt, de így is ki kellett térnie az út menti árokba, ám folytatni tudta az élbollyal, s Fetter Erik is csatlakozott a főmezőnyhöz, miután befogták.
A két leghosszabb murvás szakasz során a mezőny rákapcsolt, s a szökevények előnye pillanatok alatt két percre olvadt, miközben Alberto Bettiol, Andrea Bagioli és Tom Pidcock nagyobb sebességre váltott, és szép fokozatosan meglépett a pelotontól. Utóbbi aztán lejtmenetben faképnél hagyta előbbi kettőt, és Romeo leszakadása után a két szökevény (Byström, De Marchi) nyomába eredt. Ennél is fontosabb viszont, hogy Valter Attila gyorsan kapcsolt, és pillanatokon belül megindult a murván Bettiolék után, majd az EF olaszával kettesben maradva Pidcock után lódult 48 kilométerrel a vége előtt. A főmezőny maradéka azonban hamar beérte őket, miközben Pidcock szép lassan felért az élen haladó De Marchi, Byström duóra, s hamarosan átvette tőlük a vezetést.
Tiesj Benoot elszakadt Valteréktól, Rui Costa és Valentin Madouas vele tartott, 20 kilométerrel a cél előtt húsz másodpercre voltak Pidcocktól, Valterék hétfős csoportja ekkor kilenc másodperccel haladt mögöttük. Valter Attila megindult, és felért Benootékhoz – a belga csapattárs ezt rosszul fogadta, mérges karlegyintéssel konstatálta a magyar megérkezését.
Hatan üldözték Pidcockot, 13 kilométer maradt, amikor 15 másodperc volt a hátrány. Aztán Valter Attila az egyik emelkedőn kis időre eltávolodott a csoporttól, egyedül vette volna üldözőbe az élen haladó britet, Benooték azonban röviddel ezután utolérték. Sokáig stagnált a csoport és Pidcock közötti különbség, Benooték megindultak, a magyar tíz másodpercre leszakadt tőlük, de ismét felzárkózott.
Rá kellett kapcsolni, a brit ugyanis megint húsz másodperc fölé növelte előnyét. De nem csökkent a differencia, az üldözők inkább egymással voltak elfoglalva, mint az élen álló beérésével, így Tom Pidcock 51 kilométeres szökéssel simán diadalmaskodott.
A második helyen Madouas, a harmadikon Benoot ért be, s Rui Costa gyakorlatilag a célban előzte meg Valter Attilát, a magyar sportoló így a tavalyi negyedik helyezés után idén az ötödik helyen zárt.
Fetter Erik végül a 74. helyen ért célba 9:26 perc hátránnyal a győzteshez képest.
Valter Attila mától a Tirreno-Adriatico egyhetes versenyen szerepel, saját számításai alapján segítőként, miután a Jumbo-Visma hétfős keretében ott lesz többek között a háromszoros Vuelta a Espana-győztes szlovén Primoz Roglic és a Tour de France pontversenyét tavaly élen záró belga Wout van Aert is.
Vívás: Battai Sugár Katinka nyerte a női kardozók világkupa-fordulóját
Néhány napja még Tallinnban szólt neki és társainak a Himnusz: Battai Sugár Katinka a női kardcsapat tagjaként szerzett aranyérmet a korosztályos Európa-bajnokságon.
Aztán célba vette Athént.
A Nemzeti Sport tudósítása szerint a pénteki csoportasszók során még érződött, hogy fáradt, hiszen három győzelme mellett háromszor kikapott, de az egyeneses kieséses szakaszban korrigált, és biztosította a helyét a legjobb 64 között a világkupaversenyen.
Szombaton lerítt róla, amit már oly sokszor elmondott korábban, vagyis, hogy nem izgulós típus, s ha nevesebb ellenfél jön szembe, az csak növeli motivációját.
Hát, Athénban jött, ráadásul bőséggel!
Hogy csak a viadal legvégét említsük: a negyeddöntőben például a regnáló világbajnok, Emura Miszaki, ám Battai Sugár Katinka magabiztosan állt a lábán, s nem ijedt meg akkor sem, amikor a japán kapaszkodni próbált. De akkor sem, amikor ellenfele letolta a pást végére, mert olyankor meg védekezésből adott tust.
Megtette ezt az elődöntőben is többször – a tokiói egyéni olimpiai bronzérmes, Manon Apithy-Brunet ellen. A francia sokszor azt sem tudta, hol van, Battai Sugár Katinka viszont nagyon is.
És továbbra sem volt hajlandó izgulni, ez meg is látszott a vívásán: nagyszerű és látványos tusokat adott, végig uralta az elődöntőt.
A döntőben pedig jött a nagy példakép az ukrán Olha Harlan személyében. A sportág nagyasszonyaként is jellemzik Harlant, s nem véletlenül, elég csak annyit mondani, hogy pályafutása során négy egyéni világbajnoki címet szerzett.
De az athéni vk-döntőt egy magyar lány, a 19 esztendős Battai Sugár Katinka nyerte!
Így aztán ezen a héten kétszer csendült fel a magyar himnusz vívóversenyen a debreceni kardozó tiszteletére.
És el ne feledjük, mert nagyon fontos: végre-végre újra régi formáját mutatta Pusztai Liza is egy egyéni viadalon, a nyolc közé jutása és az elért 7. helye nagyszerű eredmény.
Vívás: A férfi kardcsapat is világkupa-versenyt nyert
A Szilágyi Áron, Szatmári András, Gémesi Csanád, Decsi Tamás összetételű magyar kardcsapat nyerte a padovai világkupaversenyt.
Nagyon vártuk már, hogy versenyt nyerjenek tokiói bronzérmeseink, s ez még akkor is igaz, ha nyáron Európa-bajnokságot nyert a Szilágyi Áron, Szatmári András, Gémesi Csanád, Decsi Tamás összetételű kvartett.
De ettől a fantasztikus négyestől mindig a győzelmet várjuk – ahogyan ők is maguktól.
Az alaposan átrendeződő férfimezőnyben a mieink állják a sarat, s az összeszokott, rutinos csapat rendre jól is szerepel, már csak az kellene, hogy Dél-Koreát is megverjék a srácok.
Padovában erre nem volt szükség, merthogy megtették ezt az olaszok az elődöntőben, így aztán a fináléban a hazai csapattal találta magát szemben a magyar válogatott, amelynek a törökökön, a japánokon és a kínaiakon keresztül vezetett az útja az aranycsatába.
És végül ez az aranycsata nem is volt igazi csata, mert a mieink káprázatos formában vívtak, s mivel elég hamar egyértelművé tették, ezen a szombaton csak ők nyerhetnek, sima asszót hozott a finálé. Nem példa nélküli ugyan, de azért ritkán hoz egy vk-döntő ekkora különbséget az ellenfelek között: a vége 45:30 lett.
A következő világkupa-viadalt Budapesten rendezik március 24. és 26. között.
Cselgáncs: Több magyar érmet is hozott a taskenti Grand Slam
Igen fontos versenyre került sor a hétvégén a cselgáncsozók számára, hiszen az üzbég fővárosban Grand Slam-versenyt rendeztek, melynek eredményei már beleszámítanak az olimpiai kvalifikációba.
Ungvári Attila, a 81 kilogrammos súlycsoport magyar indulója az első fordulóban erőnyerő volt, majd a német Schamil Dzavbatyrov, az osztrák Wachid Borchasvili, az üzbég Muso Sobirov legyőzésével jutott el a döntőig, amelyben aranyponttal győzte le a tavaly világbajnoki, két évvel korábban olimpiai bronzérmes osztrák Shamil Borchasvilit. A háromszoros Eb-harmadik Ungvári Attila a négyperces alapidő után a ráadás második percének vége felé lábszárátforgatással harcolta ki a győzelmet úgy, hogy korábban orrvérzés miatt ápolásra szorult. A mostani a harmadik World Tour-győzelme volt, a világranglistán pedig 1000 pontot írhat jóvá, ami komoly lépés az olimpiai kvóta megszerzése felé.
A GS második napján még egy magyar nyert érmet, mégpedig Özbas Szofi, aki a 63 kilósok között végzett harmadikként.
Még pénteken Pupp Réka az 52 kg-os súlycsoportban a negyeddöntőben a portugál U23-as Eb-bronzérmes Diogo Joanát múlta felül, majd az elődöntőben kikapott a kétszeres világbajnok japán Sisime Aitól, aki a hajrában tudott értékelhető akciót végrehajtani.
Az Atomerőmű SE sportolójának egy újabb portugál riválissal kellett szembenéznie a bronzéremért, az U23-as Európa-bajnok Maria Siderottal mérkőzött, de ellenfelét szabálytalanságért mindössze 25 másodperc elteltével leléptették.
A tokiói olimpián ötödik Pupp Réka a GS-bronzérem mellett 500 világranglistaponttal gazdagodott az üzbegisztáni viadalon, mint ahogy a már említett Özbas Szofi is.
A verseny utolsó napjára, vasárnapra is jutott egy magyar érem: az olimpiai bronzérmes Tóth Krisztián 90 kilogrammban az első fordulóban a montenegrói Szrdjan Mrvaljevicset győzte le úgy, hogy ellenfelét háromszor intették meg, majd a másodikban vazaarival kerekedett a kirgiz Anarbek Ishenbaev fölé. Ezt követően jött az üzbég Zufarbek Uralov elleni negyeddöntős összecsapás, amelyet két vazaarival nyert meg, az elődöntőben viszont nem bírt a szintén üzbég Davlat Bobonovval, aki 34 másodperccel alatt ipponnal diadalmaskodott.
A bronzmérkőzésen újra üzbég riválissal találta magát szemben a 28 éves magyar versenyző, Jakhongir Mamatrakhimovot ipponnal verte meg. Tóth Krisztián szintén 500 ranglistapontot szerzett.
Férfi kézilabda: Nehezen győzött a Veszprém, a Balatonfüred nyerte az EL-csapatok csatáját
A tűzzel játszott a második félidőben, de elhozta a két pontot Tatabányáról a 28:27-re győző Telekom Veszprém a férfi kézilabda NB I 17. fordulójában.
Tizennégy lövésnek állta útját Székely Márton, a Mol Tatabánya kapusa a Telekom Veszprém találkozón, ráadásul hétgólos hátrányból is felzárkóztak a házigazdák, azonban tíz másodperccel a vége előtt Manuel Strlek eldöntötte a két pont sorsát. Az Építők továbbra is veretlenül vezeti a bajnokságot az egy mérkőzéssel többet játszó OTP Bank-Pick Szeged előtt.
Kilencedik meccsét játszotta az elmúlt alig több mint egy hónapban a Ferencváros férfi kézilabdacsapata, az Európa Liga-továbbjutás után nagyon fontos bajnoki találkozón lépett pályára Gyöngyösön, és a jelek szerint még mindig jól bírja az erőltetett menetet. Sérülés miatt ezúttal hiányzott Füzi Dániel és Bohács Sándor, majd az első félidőben szoros csatát vívott az FTC a szünetben még egy góllal vezető hazaiakkal.
A 13 védést bemutató, és a fonalat főleg a hajrában elkapó Borbély Ádám bravúrjaival a Ferencváros el tudott szakadni a második félidőben, Nagy Bence szokás szerint ezúttal is szórta a gólokat, a zöld-fehér klub pedig feljavult játékával végül megszerezte a két pontot. Már hat góllal is vezetett, amiből négyet meg tudott tartani a végéig, így jöhet a válogatott szünet, hogy aztán két hét múlva a bajnoki címvédő OTP Bank-Pick Szegedet fogadja az Elek Gyula Arénában.
A Szeged hazai pályán tízgólos győzelmet aratott a Dabas fölött. A Tisza-partiaktól Rosta Miklós, a vendégektől Zdolik Bence egyformán nyolc gólt lőtt. A szegediek kapujában a horvát Mirko Alilovic 11 védést mutatott be.
A két, az Európa Liga csoportköréből egyaránt kiesett együttes: a Fejér-B.Á.L. Veszprém és a Balatonfüred összecsapásán a vendégek 31:26-ra győztek a csereként szereplő Szmetán Bence 9 góljának köszönhetően.
Eredmények:
Tatabánya – Veszprém 27:28
Gyöngyös – Ferencváros 25:29
Szeged – Dabas 42:32
Fejér-B.Á.L. Veszprém – Balatonfüred 26:31
Csurgó – Komló 26:19
Cegléd – NEKA 21:24
Budai Farkasok – Budakalász 29:35
A bajnokság állása:
1. Veszprém | 17 | 17 | – | – | 677–481 | +196 | 34 |
2. Szeged | 18 | 17 | – | 1 | 655–494 | +161 | 34 |
3. Tatabánya | 17 | 12 | 1 | 4 | 533–471 | +62 | 25 |
4. FTC | 17 | 10 | 1 | 6 | 568–528 | +40 | 21 |
5. Csurgó | 17 | 10 | 1 | 6 | 477–473 | +4 | 21 |
6. Balatonfüred | 17 | 8 | 2 | 7 | 482–479 | +3 | 18 |
7. NEKA | 17 | 8 | 2 | 7 | 462–465 | –3 | 18 |
8. Gyöngyös | 17 | 7 | 2 | 8 | 469–481 | –12 | 16 |
9. Budakalász | 17 | 7 | 2 | 8 | 466–516 | –50 | 16 |
10. Dabas | 17 | 6 | 1 | 10 | 476–535 | –59 | 13 |
11. Komló | 17 | 5 | 2 | 10 | 464–502 | –38 | 12 |
12. Veszprémi KKFT | 17 | 3 | – | 14 | 472–566 | –94 | 6 |
13. Cegléd | 17 | 2 | – | 15 | 416–515 | –99 | 4 |
14. Budai Farkasok | 18 | 1 | – | 17 | 511–622 | –111 | 2 |
Férfi kosárlabda: Kikapott a Szolnok Zalaegerszegen
A férfi kosárlabda NB I alapszakaszában a 22. fordulót rendezték meg. Az alapszakasz-éllovas Szombathellyel az utolsó negyedik tartotta a lépést az Oroszlány, de 87:75-re alulmaradt. A Szolnoki Olaj szoros mérkőzésen idegenben kikapott a Zalakerámiától. Az Alba Fehérvár majdnem 20 ponttal legyőzte a Sopront, a DEAC a 31 pontos harmadik negyedének köszönhetően legyőzte idegenben a Szedeákot. A Kaposvár 94 pontot dobott a Honvéd elleni siker során, míg a Körmend kilenc ponttal nyert Nyíregyházán.
Eredmények:
Oroszlány – Falco 75:87
Zalaegerszeg – Szolnok 79:78
Atomerőmű – Kecskemét 99:76
Kaposvár – Honvéd 94:79
Nyíregyháza – Körmend 74:83
Sopron – Alba Fehérvár 72:91
Szedeák – DEAC 83:86
A bajnokság állása:
1. Falco | 22 | 19 | 3 | 1938–1634 | 0.932 | 41 |
2. Szolnok | 22 | 17 | 5 | 1841–1613 | 0.886 | 39 |
3. Zalaegerszeg | 22 | 15 | 7 | 1902–1778 | 0.841 | 37 |
4. Alba Fehérvár | 22 | 14 | 8 | 2005–1767 | 0.818 | 36 |
5. Kecskemét | 22 | 12 | 10 | 1681–1737 | 0.773 | 34 |
6. DEAC | 22 | 12 | 10 | 1744–1733 | 0.773 | 34 |
7. Atomerőmű | 22 | 12 | 10 | 1759–1757 | 0.773 | 34 |
8. Körmend | 22 | 12 | 10 | 1810–1869 | 0.773 | 34 |
9. Sopron | 22 | 11 | 11 | 1754–1705 | 0.750 | 33 |
10. Kaposvár | 22 | 9 | 13 | 1820–1903 | 0.705 | 31 |
11. Oroszlány | 22 | 8 | 14 | 1678–1848 | 0.682 | 30 |
12. Szeged | 21 | 5 | 16 | 1649–1736 | 0.619 | 26 |
13. Honvéd | 22 | 5 | 17 | 1569–1762 | 0.614 | 27 |
14. Nyíregyháza | 21 | 2 | 19 | 1543–1851 | 0.548 | 23 |
Női kosárlabda: A Sopron megnyerte az alapszakaszt
Talán tíz éve uralkodott a szombatihoz hasonló hangulat a győri egyetemi csarnokban, amikor a zöld-fehérek a bajnokságot is megnyerték. Akkor is a Sopron volt a rivális, ezúttal pedig a címvédő csak egy győzelemmel állt jobban a házigazdáknál a megyei rangadó előtt, szóval nagy tétje volt az összecsapásnak.
Amelyet Határ Bernadett a kispadról, civilben szurkolt végig, a 208 centiméteres magyar válogatott center csak néhány hete tért vissza térdszalag-szakadása után, de egyelőre úgy tűnik, a lába még nem alkalmas a heti két mérkőzésre.
Ráadásul a Sopron számára a szerdai Schióban elszenvedett súlyos vereség után nagyon fontos lett volna, hogy a hazai bajnokságban ne bukjon az egyik trónkövetelő ellen, a Győr pedig remek formában várta az összecsapást.
Az első félidő óriási harcot hozott, rengeteg fizikai kontaktus, párharc jellemezte a játékot. Szinte végig vezetett a Sopron, a második negyedben egyszer hét, aztán hat ponttal tudott elhúzni, de a hazaiak amerikai légiósaik, Aaryn Ellenberg és Beatrice Mompremier vezetésével mindig visszakapaszkodtak.
A szünet után aztán az addig is remeklő Jelena Brooks lényegében eldöntötte a mérkőzést, a szerb-magyar kiválóság szinte nem tudott dobást hibázni, a győriek lefagytak támadásban és villámgyorsan tíz fölé kúszott a különbség. A Sopron ráadásul ebben a szakaszban előhúzta azt a védekezést, amely még az európai mezőnyben is gyilkos, a hazaiaknak pedig még a ritka tiszta dobások sem nagyon estek be.
A győrieket persze nem abból a fából faragnák, hogy könnyen elengednének egy ilyen rangadót és öt perccel a zárás előtt Török Ágnes triplájával hét pontra zárkóztak, Gáspár Dávid időkérése azonban rendet teremtett a vendégoldalon és végül nem forgott veszélyben a listavezető győzelme, amely így megnyerte az alapszakaszt.
A 21. forduló eredményei:
Győr – Sopron 62:72
Cegléd – Diósgyőr 59:88
Szekszárd – PEAC 63:59
TFSE-MTK – Vasas 94:78
PINKK – Szigetszentmiklós 51:69
Ludovika – BEAC 66:72
A bajnokság állása:
1. Sopron | 21 | 20 | 1 | 1654–1105 | 41 | 0.976 |
2. DVTK | 21 | 18 | 3 | 1598–1276 | 39 | 0.929 |
3. Győr | 20 | 17 | 3 | 1774–1352 | 37 | 0.925 |
4. PEAC | 21 | 15 | 6 | 1572–1421 | 36 | 0.865 |
5. Szekszárd | 21 | 14 | 7 | 1649–1371 | 35 | 0.840 |
6. BEAC | 21 | 9 | 12 | 1505–1646 | 30 | 0.715 |
7. Csata | 21 | 8 | 13 | 1469–1473 | 29 | 0.707 |
8. TFSE | 21 | 8 | 13 | 1462–1554 | 29 | 0.690 |
9. Vasas | 21 | 8 | 13 | 1425–1509 | 29 | 0.690 |
10. Szigetszentmiklós | 20 | 5 | 15 | 1261–1544 | 25 | 0.625 |
11. Cegléd | 21 | 3 | 18 | 1409–1738 | 24 | 0.571 |
12. PINKK | 21 | – | 21 | 1147–1936 | 21 | 0.500 |
Jégkorong: Elvette az FTC az alapszakaszgyőztes pályaelőnyét
A Ferencváros 5:2-es győzelmet aratott az alapszakaszt megnyerő Budapest Jégkorong Akadémia HC otthonában az Erste Liga első elődöntőjében, szombat este, amivel 1–0-s vezetésre tett szert a négy győzelemig tartó párharcban.
Az alapszakaszban a BJA mind a négy összecsapást megnyerte a tavalyi ezüstérmes FTC ellen, ráadásul a Kangyal Balázs vezetőedző által irányított alakulat az utolsó 15 tétmérkőzésén győzött. A BJA HC mindössze négy meccs alatt kisöpörte a FEHA19-et, így több nap pihenőhöz jutott, mint a Ferencváros, amely 4–2-es összesítéssel búcsúztatta a Diósgyőrt ezt megelőzően.
Ugyan az első percekben ténylegesen frissebbnek tűntek a hazaiak, de ezt nem sikerült kamatoztatniuk, sőt a 12. percben Turbucz Martin Zoltán távoli találatával a Ferencváros szerezte meg a vezetést. A vendégek ráadásul gyorsan meg is duplázták előnyüket Rasmus Kulmala révén. A Ferencváros a második negyedben sem lassított, nem telt el a játékrészből egy perc sem, amikor Ollie Betteridge háromgólosra növelte a különbséget. A folytatásban Josef Hrabal, majd Tóth Adrián következett – 5:0-ra vezettek a zöld-fehérek, akiknek az is belefért, hogy büntetőt hibázzanak (Nagy Gergő a kapuvasat találta el).
Bár a hazaiak Ilja Culigin révén még ebben a játékrészben szépítettek, és a harmadik harmadot is jól kezdték – Nagy Krisztián faragott tovább a hátrányon a 43. percben –, nem tudták megakadályozni a ferencvárosiak győzelmét. A lefújásig a gólgyártás helyett a dulakodásé volt a főszerep, a játékosok szinte minden második percben összetűzésbe keveredtek egymással – maradt a 2:5.
A tegnapi második mérkőzésre ismét a BJA HC otthonában került sor. Ez a meccs nem hozott ferencvárosi gólparádét, sőt, az FTC csak az utolsó harmadban tudta megszerezni a győztes gólt. 1:0 lett a vége, így összesítésben 2-0 az állás a zöld-fehérek javára az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcban. A 3. mérkőzésre szerdán kerül sor.
A másik elődöntőben a Gyergyói HK és a Brassó találkozott egymással tegnap az első mérkőzésen. A vezetést a 2. harmadban a vendégek szerezték meg, ám percekkel a rendes játékidő letelte előtt egyenlítettek a hazaiak, majd a hosszabbításban megszerezték a győztes gólt is. 2:1-es sikerükkel tehát 1-0-ra vezetik a párharcot. A 2. mérkőzésre ma este kerül sor.
A kiemelt kép forrása: FIE