Simán győztek az esélyesek a kézilabda-bajnokságban – Hétvégi Összefoglaló

Bár most a legtöbb figyelem a labdarúgó-világbajnokságra összpontosul, azért még nem állt le a magyar sportélet. A férfi és a női kézilabda-bajnokságban is rendeztek mérkőzéseket, s a kosár- és röplabdázók sem pihentek a hétvégén. Minderről szó esik a Hétvégi Összefoglalóban! Férfi kézilabda: Nyert a Veszprém és a Szeged A 10. fordulót rendezték a hétvégén a férfi kézilabda NB I-ben. A Tatabánya 40:27-re győzött a Fejér B.Á.L.-Veszprém otthonában. A hazaiaknál Éles Benedek kilenc, a Tatabányánál Ancsin Gábor nyolc gólt szerzett, Székely Márton pedig tíz lövést védett. Az Európa Liga-csoportkörös veszprémieknek egy győzelem mellett ez már a kilencedik vereségük volt az élvonalban. A listavezető Telekom Veszprém már az első félidőben eldöntötte a Csurgó elleni mérkőzést, hiszen 22:15-ös hazai vezetéssel vonultak szünetre a felek. A veszprémiek a folytatásban sem álltak le, ugyanannyi gólt szereztek a második félidőben, mint az elsőben, s 44:28-ra nyertek. Az üldöző Pick Szeged is simán győzött, 36:24-re múlta felül hazai pályán a NEKA együttesét. A Ferencváros a Komló ellen diadalmaskodott 38:30-ra, a Gyöngyös nyolc góllal verte meg a még nyeretlen sereghajtót, a Budai Farkasokat. (33:25) Szoros meccset hozott a Dabas–Budakalász összecsapás – a vendégek 32:31-re győztek. A bajnoki tabellát a hibátlan Veszprém vezeti a Szeged előtt. Ugyan pontazonosság van…

A tartalom megtekintéséhez kérünk jelentkezz be vagy regisztrálj a Sportudvar Prémiumra vagy a Sportújságíró Műhelybe!