Kiss Norbi címvédése, kézilabdás bukták, gólzáporos hokimeccsek és rajt a női kosárlabdázóknál – Hétvégi Összefoglaló

Szeptember utolsó hétvégéje sportszempontból kissé eseménytelenre sikeredett, de ettől függetlenül azért van miről beszámolni a Hétvégi Összefoglalóban. Kamionversenyzés, kézilabda, jégkorong és kosárlabda az eheti menü. Kamionozás: Kiss Norbi megvédte Európa-bajnoki címét! Kontinensbajnoki címét megvédve negyedszer lett Európa-bajnok vasárnap Kiss Norbert, a Révész-csapat versenyzője a gyorsasági kamion Európa-bajnokság utolsó előtti, franciaországi fordulójának harmadik futamát megnyerve. A 37 éves szombathelyi pilóta a pole pozícióból startolt, és csak azért nem aratott rajt-cél győzelmet Le Mans-ban, mert az első másfél körben a hatszoros Eb-győztes német Jochen Hahn maga mögött tudta tartani. Kiss Norbert mögött Hahn lett a második a viadalon, de az összetettben a magyar versenyző előnye már 85 pont, a hátralévő versenyeken pedig legfeljebb 70 szerezhető. Kiss Norbi 2014 és 2015, valamint tavaly után negyedszer lett Eb-győztes a kamionosok között, ezzel a szakági örökranglistán már csak Hahn előzi meg. Innen is gratulálunk Norbinak a címvédéshez! Kézilabda: Mindkét magyar csapat kikapott a női BL-ben Motiváltan léphetett pályára volt csapata, a Metz elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésen a Győrbe nyáron visszatérő Ana Gros és Yvette Broch. Korábban mindketten pályafutásuk fontos állomáshelyeként hivatkoztak a francia klubra, hiszen Gros az ott töltött négy év alatt rengeteget fejlődött, és ott érezhette először igazán, hogy bizalmat kap egy nagycsapatban. Vele ellentétben Brochnak a kézilabda…

A tartalom megtekintéséhez kérünk jelentkezz be vagy regisztrálj a Sportudvar Prémiumra vagy a Sportújságíró Műhelybe!