Ifjúsági sikerek és kosárlabdás vereségek – Hétvégi Összefoglaló

Szeptember első hétvégéjén is sokfelé figyelhettek a magyar sportrajongók, hiszen férfi kosárlabda Európa-bajnokság, ifjúsági úszó-világbajnokság és ifjúsági, valamint U23-as kajak-kenu-világbajnokság is volt a terítéken. A Hétvégi Összefoglalóban ezekről az eseményekről, konkrétan a magyarok elért eredményeiről számolunk be. Úszás: Több magyar érem is született a limai ifi-vb-n Kedden kezdődött és magyar idő szerint ma hajnalban ért véget az ifjúsági úszó-világbajnokság Peru fővárosában, Limában. Az eseményen természetesen több magyar úszó is indult és szerencsére érmekkel térhet haza a csapat. Rögtön az első napon megszületett az első magyar aranyérem, ugyanis az Eb után a világbajnokságon is verhetetlen volt a Pádár Nikolett, Molnár Dóra, Gyurinovics Lili, Ábrahám Minna összeállítású 4×200-as leány gyorsváltó, Ábrahám Minna ráadásul egyéniben is dobogóra állhatott a nyitó napon, ezüstérmet nyert 400 m vegyesen, ahol a 14 éves Jackl Vivien a 6. helyen csapott a célba. Döntőt úszott kedden a Magda Boldizsár, Andor Benedek, Bóna Benedek, Mészáros Dániel alkotta 4×100 m-es fiú gyorsváltó is, s bár a srácok „csak” ötödikek lettek, nem sok hiányzott volna az ezüstéremhez sem, mindössze három tizedmásodperc választotta el őket a második helytől, a harmadiktól pedig kevesebb, mint kettő. Szerdán lemásolta előző napi szereplését a magyar válogatott a limai világbajnokságon: Molnár Dóra 100 háton nyert arany- és Mészáros Dániel 200 gyorson szerzett…

A tartalom megtekintéséhez kérünk jelentkezz be vagy regisztrálj a Sportudvar Prémiumra vagy a Sportújságíró Műhelybe!