Újabb magyar érmek a multisport-Eb-ről – Hétvégi Összefoglaló

A hátunk mögött hagyott ünnepi hétvégén fejeződött be a multisport Európa-bajnokság. Kajak-kenuban, atlétikában, nyíltvízi úszásban és tornában is születtek magyar érmek, nem is kis számban, úgyhogy elég sok dolog szóba fog kerülni a Hétvégi Összefoglalóban. Kajak-kenu: Csak úgy özönlöttek a magyar érmek Az augusztus 20-i döntők sora a férfi C–1 1000 méteres versenyével indult a müncheni Európa-bajnokságon, magyar érdekeltséggel: a pénteken párosban bronzérmet szerző Adolf Balázs a nyolcadik helyen ért célba. Nem sokkal ezt követően aztán jöhetett férfi K–1 1000 méteren, a királyszámban a szám Európa-bajnoki, világbajnoki és olimpiai címvédője, Kopasz Bálint. A verseny elején Fernando Pimenta kezdett jobban, nagyobb tempóval, de vélhetően ez volt Kopasz Bálint taktikája. A magyar klasszis 600 méter után ritmust váltott, majd simán megelőzte ellenfelét és másfél hajóhossz előnnyel nyert. Ezt követően Fojt Sára és Pupp Noémi női K–2 500 méteren teher nélkül, felszabadultan versenyezhetett, ez pedig meg is látszott a teljesítményükön, hiszen meglepetésre csatában voltak a bronzéremért is, a negyedik helyen végeztek. C–2 500 méteren megismétlődött az élbolyban világbajnokságon is látott sorrend az európai országok között – ismét Ukrjana volt a leggyorsabb, a mieink második, a lengyelek harmadik helyen, sőt, még a német negyedik hely is megegyezett. Bragato Giada és Nagy Bianka remélte, hogy visszavághatnak az ukrán Ljudmila Luzan, Anasztaszija Csetverikova…

A tartalom megtekintéséhez kérünk jelentkezz be vagy regisztrálj a Sportudvar Prémiumra vagy a Sportújságíró Műhelybe!