Jól szereplő öttusázók, sikeres kezdés az U18-as női kézilabda-vb-n – Hétvégi Összefoglaló

Július utolsó hétvégéje is több magyar érdekeltségű sporteseményt tartogatott. Egyiptomban lezajlott az öttusa-világbajnokság, ahonnan a férfiak és a nők is érmekkel térhetnek haza, Észak-Macedóniában pedig megkezdődött az U18-as női kézilabda-világbajnokság, melyen a magyar válogatottnak is lehet szurkolni. A Sportudvar szokás szerint összefoglalja a hétvége legérdekesebb magyar vonatkozású történéseit, eredményeit. Négy éremmel zárták a magyarok az öttusa-vb-t Szép Balázs bronzérmet nyert a férfiak versenyében az egyiptomi Alexandriában a múlt héten rendezett öttusa-világbajnokságon, a Szép Balázs, Demeter Bence, Bőhm Csaba összeállítású magyar csapat pedig második lett. Egyéniben Demeter Bence a nyolcadik, Bőhm Csaba a tizedik, a 18 fős döntő negyedik magyarja, Bereczki Richárd pedig a 13. helyen végzett. Csapatban a magyarok 12 ponttal maradtak el a győztes franciáktól. Harmadikként a németek végeztek. A 69 fős mezőny kedden a selejtezővel kezdett, onnan 36-an léptek tovább. Ezt követte a szerdai körvívás, melynek eredményét magukkal vitték a versenyzők az elődöntőbe, és a továbbjutók a döntőben is ezzel a pontszámmal kezdtek. A csütörtöki elődöntőben két 18-as csoportban zajlottak a küzdelmek, a szombati döntőbe csoportonként az első hét közvetlenül, további négy öttusázó pedig pontszáma alapján jutott be. A 18-as fináléban mind a négy magyar ott lehetett, Magyarország volt az egyetlen, melynek valamennyi indulója részt vett a férfiak döntőjében. Bőhm…

A tartalom megtekintéséhez kérünk jelentkezz be vagy regisztrálj a Sportudvar Prémiumra vagy a Sportújságíró Műhelybe!