Korcsolyasikerek, ferencvárosi vereség és rosszul debütáló fociedzők – Hétvégi összefoglaló

Több magyar sikert is hozott a debreceni rövidpályás gyorskorcsolya-világkupa. A női kézilabda Bajnokok Ligájában a Győr veretlen és hibátlan maradt, a Ferencváros viszont kikapott. A labdarúgó-bajnokságban két csapat kispadján is új edző mutatkozott be, de egyik debütálásban sem volt sok köszönet. A Sportudvar összefoglalja a hétvége legfontosabb történéseit. Magyar sikerek a debreceni jégen Ezen a hétvégén rendezték a rövidpályás gyorskorcsolyázók világkupa-sorozatának idei 3. állomását, amelynek helyszíne a Főnix Aréna (leánykori nevén Főnix Csarnok) volt. A magyar versenyzők az előző kettő állomáson is remekeltek és szerencsére a hazai közönség előtt sem vallottak szégyent. Először szombaton rendeztek döntőket, s a férfi 500 méteres távon rögtön kettős magyar siker született, hiszen Liu Shaolin Sándor és Liu Shaoang végeztek az első kettő helyen. Az idősebb Liu vezeti a táv ranglistáját, így szinte biztosan kvótát fog szerezni a téli olimpiára, mint ahogy öccse is. Liu Shaolin Sándornak ugyanakkor vasárnap kis híján elszálltak pekingi álmai, mivel a vegyesváltó döntőjében az egyik versenyzőről leesett karkötőben kis híján hatalmasat esett, elmondása szerint akár a lábát is eltörhette volna. Szerencsére ez nem következett be, s a váltó végül a 4. helyen végzett. Az olimpiai címvédő 5000 méteres férfi váltó vasárnap a 3. helyen végzett, s valószínűleg szintén gond nélkül…

A tartalom megtekintéséhez kérünk jelentkezz be vagy regisztrálj a Sportudvar Prémiumra vagy a Sportújságíró Műhelybe!