Folytatódott a Vas Blanka Show, gálázott a Loki és úszósikerek – Hétvégi összefoglaló

November első hétvégéje is bővelkedett magyar érdekeltségű sporteseményekben és szerencsére több sikernek is lehetett örülni. Vas Kata Blanka újabb nemzetközi viadalon, konkrétan az Európa-bajnokságon szerzett érmet, mégpedig egy ezüstöt. A kazanyi rövidpályás Európa-bajnokságon a magyar úszás legújabb tehetsége, Szabó Szebasztián brillírozott. A labdarúgó NB I-ben a Debrecen 1:3-as félidei állás után 5:3-ra legyőzte a Honvédot, a Kisvárda pedig beleszaladt a Ferencváros késébe. A Sportudvar összefoglalja a hétvége legfontosabb történéseit. Vas Blanka menetrendszerű érme Lassan nem telik el úgy hétvége, hogy Vas Kata Blanka ne szerezzen érmet valamelyik nemzetközi cyclocross-versenyen. A hegyikerékpárban olimpiai 4. helyezett magyar versenyző pár hete a világkupában megszerezte első győzelmét a felnőttek között. A mostani hétvégén pedig dobogóra állhatott a cyclocross Európa-bajnokságon, ugyanis 2. lett a nők versenyében. Vas Blanka öt hollanddal – köztük a világbajnoki címvédő Lucinda Branddal együtt az első sorból vághatott neki a versenynek, s pillanatokon belül az élre állt. Az első körben a magyar lány hátát nézte a hazai ötösfogat, miközben a mezőny hamar 10-15 másodperces hátrányba került. Blanka végig az élmezőnyben haladt és a világbajnok holland Lucinda Brand kivételével mindenkit maga mögé utasított, így abszolút megérdemelten szerezte meg a kontinensbajnoki ezüstérmet. Blanka az előző hétvégi világkupa-győzelem és a november 1-jei versenyen elért…

A tartalom megtekintéséhez kérünk jelentkezz be vagy regisztrálj a Sportudvar Prémiumra vagy a Sportújságíró Műhelybe!