Nyertek a női kézilabdacsapatok, remekeltek a gyorskorisok, bukdácsoltak a focibajnokság esélyesei – Hétvégi összefoglaló

A Győr és a Ferencváros is legyőzte francia ellenfelét a női kézilabda Bajnokok Ligája hétvégi fordulójában. A magyar rövidpályás gyorskorcsolyázók érmeket és legalább egy olimpiai kvótát szereztek a pekingi világkupa-viadalon, míg a labdarúgó NB I-ben a Ferencváros, a Paks, a Kisvárda és a Fehérvár sem tudott nyerni, ellenben az Újpest igen. A Sportudvar összefoglalja a hétvége legfontosabb eseményeit. Női kézilabda: Magyar-francia 2:0 Az 5. fordulóval folytatódott a hétvégén a női kézilabda Bajnokok Ligája 1. csoportköre. A Ferencváros hazai pályán a Brestet fogadta. Nehéz mérkőzésre volt kilátás, hiszen a francia csapat igen erős kerettel rendelkezik. Az első félidőben jellemzően a vendégek vezettek, akik a szünetben 17:15-ös előny birtokában vonulhattak pihenőre. A második játékrészben 19:19 után következett a fordulat: fordított a Ferencváros és előnyét meg tudta őrizni, így 28:27-re megnyerte a mérkőzést. A mérkőzés embere egyértelműen a német Bolk volt, aki egymaga nyolc góllal vette ki részét az FTC sikeréből, de a hat gólig jutó Klujber Katrin és az ötgólos Szőllősi-Zácsik Szandra teljesítménye is kiemelendő. A Ferencváros továbbra is veretlen csoportjában és csupán több kapott gólja miatt áll a Rosztov mögött a 2. helyen. A Győri ETO-ra ugyancsak francia ellenfél, a Metz várt, méghozzá idegenben. A győriek a ferencvárosiakhoz hasonlóan kezdetben többször…

A tartalom megtekintéséhez kérünk jelentkezz be vagy regisztrálj a Sportudvar Prémiumra vagy a Sportújságíró Műhelybe!