Tokió 2020: Ezek a magyar sportolók már kvótát szereztek

Pontosan egy hónap múlva megkezdődik Tokióban az idei nyári olimpia. A Sportudvar összefoglalja, hány magyar sportoló szerzett mostanáig indulási jogot az ötkarikás seregszemlére. Szerencsére nem rövid a lista, de minden bizonnyal még jelentősen bővülni fog a következő egy hónapban. Íme!

ASZTALITENISZ

Női csapat (Fazekas Mária, Madarász Dóra, Pergel Szandra)

Majoros Bence

Szudi Ádám, Pergel Szandra vegyes páros

ATLÉTIKA

Márton Anita (súlylökés)

Krizsán Xénia (hétpróba)

Halász Bence (kalapácsvetés)

Gyurátz Réka (kalapácsvetés)

Kácser Zita (3000 m akadályfutás)

Kozák Luca (100 m gátfutás)

Venyercsán Bence (50 km gyaloglás)

Helebrandt Máté (50 km gyaloglás)

BIRKÓZÁS

Lőrincz Viktor (87 kg-os kötöttfogású)

Lőrincz Tamás (77 kg-os kötöttfogású)

Muszukajev Iszmail (65 kg-os szabadfogású)

Sastin Marianna (62 kg-os szabadfogású)

Korpási Bálint (67 kg-os kötöttfogású)

Szőke Alex (97 kg-os kötöttfogású)

CSELGÁNCS (DZSÚDÓ)

Ungvári Attila (81 kg)

Tóth Krisztián (90 kg)

Cirjenics Miklós (100 kg)

Csernoviczki Éva (49 kg)

Pupp Réka (52 kg)

Karakas Hedvig (57 kg)

Özbas Szofi (63 kg)

EVEZÉS

Pétervári-Molnár Bendegúz (egypár)

ÍJÁSZAT

Balogh Mátyás

KAJAK-KENU

Lucz Dóra (K1 200 m)

Kopasz Bálint (K1 1000 m)

Balla Virág – Devecseriné Takács Kincső (C2 500 m)

Kozák Danuta (K1 500 m)

Bodonyi Dóra, Csipes Tamara, Kárász Anna, Kozák Danuta (K4 500 m)

Nádas Bence, Kopasz Bálint, Csizmadia Kolos, Tótka Sándor (K4 500 m)

Devecseriné Takács Kincső (C1 200 m)

Horányi Dóra (C1 200 m)

Béke Kornél, Varga Ádám (K2 1000 m)

Adolf Balázs, Fejes Dániel (C2 1000 m)

Tótka Sándor (K1 200 m)

Csizmadia Kolos (K1 200 m)

Varga Ádám (K1 1000 m)

Kopasz Bálint (K1 1000 m)

Adolf Balázs (C1 1000 m)

Fejes Dániel (C1 1000 m)

Kárász Anna (K1 200 m)

Csipes Tamara (K1 500 m)

Kozák Danuta, Bodonyi Dóra (K2 500 m)

Csipes Tamara, Medveczky Erika (K2 500 m)

visszaosztott kvóta (szlalom női C1)

KARATE

Hárspataki Gábor (küzdelem 75 kg)

KERÉKPÁR

Valter Attila (országúti mezőnyverseny)

egy-egy férfi és női hegyikerékpáros

KÉZILABDA

Női válogatott

ÖKÖLVÍVÁS

Gálos Roland (57 kg)

ÖTTUSA

Demeter Bence

Kovács Sarolta

Gulyás Michelle

Marosi Ádám

Kasza Róbert

Alekszejev Tamara

RITMIKUS GIMNASZTIKA

Pigniczki Fanni

SPORTLÖVÉSZET

Péni István (sportpuska összetett)

Major Veronika (sportpisztoly)

Mészáros Eszter (légpuska)

Sidi Péter (légpuska) – Sidi a héten kétéves eltiltást kapott, úgyhogy tokiói indulása erősen kérdőjeles

SÚLYEMELÉS

Nagy Péter (+109 kg)

TENISZ

Fucsovics Márton

Babos Tímea, Jani Réka Luca (páros)

TÉKVANDÓ

Salim Omar Gergely (58 kg)

TOLLASLABDA

Sárosi Laura

TORNA

Kovács Zsófia (egyéni összetett)

TRIATLON

Bicsák Bence

Tóth Tamás

Kovács Zsófia

Bragmayer Zsanett

ÚSZÁS

Rasovszky Kristóf (10 km-es nyíltvízi)

Olasz Anna (10 km-es nyíltvízi)

A medencében rendezett versenyszámokban eddig a következő versenyzők teljesítették az olimpiai A-szintet:

Milák Kristóf (200 m pillangó, 200 m gyors, 100 m pillangó)

Kenderesi Tamás (200 m pillangó)

Cseh László (100 m pillangó, 200 m vegyes)

Lobanovszkij Maxim (50 m gyors)

Késely Ajna (400 m gyors, 800 m gyors, 1500 m gyors)

Kapás Boglárka (200 m pillangó, 400 m gyors, 1500 m gyors)

Bernek Péter (200 m vegyes)

Gyurta Gergely (1500 m gyors)

Németh Nándor (100 m gyors, 200 m gyors)

Telegdy Ádám (100 m hát, 200 m hát)

Burián Katalin (100 m hát, 200 m hát)

Kozma Dominik (200 m gyors)

Hosszú Katinka (200 m vegyes, 400 m vegyes, 200 m pillangó, 200 m hát, 200 m gyors, 400 m gyors, 100 m hát, 100 m pillangó)

Kalmár Ákos (1500 m gyors)

Zombori Gábor (400 m gyors)

Békési Eszter (200 m mell)

Kós Hubert (100 m pillangó, 200 m vegyes)

Sebestyén Dalma (200 m vegyes)

Mihályvári-Farkas Viktória (400 m vegyes)

Horváth Dávid (200 m mell)

Bohus Richárd, Kozma Dominik, Németh Nándor, Szabó Szebasztián (4×100 m gyorsváltó)

Bohus Richárd, Hosszú Katinka, Szabó Szebasztián, Sztankovics Anna (4×100 m mixváltó)

Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna, Késely Ajna, Verrasztó Evelin (4×200 m gyorsváltó)

Bohus Richárd, Horváth Dávid, Szabó Szebasztián, Németh Nándor (4×100 m vegyesváltó)

Zombori Gábor, Németh Nándor, Holló Balázs, Milák Kristóf (4×200 m gyorsváltó)

VITORLÁZÁS

Berecz Zsombor (finn dingi)

Érdi Mária (laser radial)

Vadnai Benjamin (laser standard)

Cholnoky Sára (szörf)

VÍVÁS

Női tőrcsapat (Kreiss Fanni, Kondricz Kata, Mohamed Aida, Pásztor Flóra)

Férfi kardcsapat (Decsi Tamás, Gémesi Csanád, Szatmári András, Szilágyi Áron)

Női kardcsapat (Battai Sugár Katinka, Katona Renáta, Márton Anna, Pusztai Liza)

Siklósi Gergely (párbajtőr)

VÍZILABDA

Férfi válogatott

Női válogatott

Nem akarsz lemaradni a hasonló cikkekről? Iratkozz föl a Sportudvar Hírlevélre!

A kiemelt kép forrása: Sportudvar-archívum