Gólzápor a moszkvai záporban

VIDEÓKKAL – A labdarúgó-világbajnokság eddigi leggólgazdagabb mérkőzését játszották ma délután a moszkvai Szpartak-stadionban, ahol Belgium 5-2-re verte Tunéziát. A belgáknál Eden Hazard és Romelu Lukaku is duplázott (utóbbinak ez már a második volt a tornán), a hosszabbításban pedig a csereként beállt Michy Batshuayi is eredményes volt. Az afrikaiak a sok bekapott gól ellenére sem vallottak szégyent a mérkőzésen, amelynek második félidejében a napsütéshez és a gólzáporhoz igazi zápor is társult.

A részleteket lásd ide kattintva!

Könyörtelen. Ez a jelző jutott az ember eszébe, ahogy a belgák játékát figyeltük a moszkvai Szpartak-stadionban. Ezen a világbajnokságon eddig 18 perc alatt nem esett három gól, most igen. De mielőtt Tunézia túlzottan reménykedni kezdett volna, egy eladott labdát az első félidő hosszabbításában Lukaku váltott gólra.

Távirati stílusban ennyi volt az első 45 perc, de azért a részleteket sem hallgatom el. A belga válogatott az első meccsét simán nyerte meg Panama ellen, ugyanerre készült Moszkvában afrikai ellenfelével szemben. A kezdés előtt a lelátón mosolygó Axel Witsel-feleség, a magyar Szabó Rafaella (a jobb szélen) adott témát a fotósoknak.

Forrás: Belga/AFP/Dirk Waem

Azonban nem csak ő, hanem a belga válogatott is szolgáltatott témát. Az első góljuk előtti tizenegyes több mint véleményes volt. Hazard harcolt ki büntetőt, egyértelműen felrúgták, bár a tizenhatos vonalán kívül történt az eset. Egy ideig úgy tűnt, hogy a moszkvai videóellenőrök közbeszólnak, de ezúttal hallgattak.

A tizenegyest Hazard könnyen lőtte be, 1-0 a belgák javára. Akik nem álltak le. Nézzétek meg a második góljukat, amely a 15. percben született. Mertens kiugrat. Lukaku lő, nincs kegyelem, 2-0.

Tunéziának ki kellett jönnie, ha nem akart nyolc gólt kapni, jöttek is az afrikaiak. A 17. percben Kazri ívelt középre egy szabadrúgást, Bronn pedig befejelte, 2-1.

Élvezetes volt az első félidő. A belgák óriási fölényben játszottak. Az afrikai csapatok egyik sajátossága, hogy nem az ellenfél mozgását figyelik, hanem a labdát – ez nem mindig célravezető. Lukaku sebessége elképesztő volt, nem lehetett őt tartani. A tunéziai csapat életét két sérülés nehezítette meg, mindkettő után cserélniük kellett. Előbb a gólszerző, Bronn sérült meg, majd Sziám Ben Jusszef is megsérült, őt is hordágyon vitték le.

Az amerikai játékvezető éppen ezért négy perces hosszabbítást rendelt el, ebben az időszakban esett a belgák harmadik és a meccs negyedik gólja. Meunier valami egészen elképesztő labdát adott Lukakunak, aki pimasz emeléssel ismét kétgólosra állította vissza a csapatok közti különbséget.

Ezzel végetért az első félidő, amely négy gólt hozott és egy-egy parádés megmozdulást. Jött az 51. perc.

Mielőtt Tunézia nagyon elhitte volna, hogy lehet keresnivalója, De Bruyne ugratta ki zseniálisan Hazard-t, aki elhúzta a kifutó kapus mellett a labdát, majd a hálóba emelt. 4-1, kiütés.

Közben az is kiderült, hogy Lukaku egy statisztikai adatban beérte Maradonát. Legutóbb az 1986-os mexikói világbajnokságon fordult elő, hogy egy játékos két egymást követő mérkőzésen két gólt szerezzen. Maradona akkor Angliát és Belgiumot szomorította, Lukaku Panamát és Tunéziát. Lukaku ezen felül a vb góllövőlistáján Cristiano Ronaldót is utolérte.

Ez annyira tetszett a belga szövetségi kapitánynak, hogy le is kapta a pályáról Lukakut, majd Hazard-t is.

Az izgalmaknak az 51. perc környékén vége lett, mert 4-1 után a belgák nem szaggatták tovább az istrángot – hiába, no, tudják ők mennyire hosszú egy ilyen világbajnokság. Pontosabban egy játékos akadt, aki szaggatta, Batshuayi. Szegény egymaga három gólt is lőhetett volna, de vagy a kapus védett, vagy a kapufa állta útját a labdájának.

Aztán a 90. percben csak sikerült neki, ez volt az ötödik belga gól.

Ennyit csak az oroszok lőttek eddig ezen a vébén egy meccsen. Tunézia innen még szépített, Khazri bevert egy találatot, 5-2, ez lett a vége.

A vb leggólgazdagabb meccse volt ez – eddig a spanyol-portugál 3-3 állt az élen hat góllal.

A belgák győzelmük után várhatják a vasárnapi Anglia-Panama meccset – azután derül majd ki, hogy két forduló után bent vannak-e a legjobb 16 között. Mindenesetre a belga játékosok a meccset követően a feleségeikkel és barátnőikkel grillpartira mentek – Tunézia meg elkezdhette nézegetni a hazafelé szóló repülőjegyeket.

A kiemelt kép forrása: AFP/YURI CORTEZ