MotoGP: Lorenzo ismét nyert

VIDEÓVAL – A Ducati versenyzője, Jorge Lorenzo nyerte a gyorsaságimotoros-világbajnokság Katalán Nagydíját a barcelonai pályán. A dobogóra rajta kívül Marc Marquez és Valentino Rossi állhatott föl. Lorenzo egymás után második futamát nyerte, míg a vb-címre is esélyes Andrea Dovizioso bukott, így nem szerzett pontot.

A részleteket lásd ide kattintva!

A Katalán Nagydíjon nagyszerű körülmények fogadták a MotoGP mezőnyét, 27,7 fokos levegő és 48,4 fokos aszfalt. A tegnapi időmérőt követően a pole pozícióból Jorge Lorenzo vághatott neki a versenynek, Marc Marquez és Andrea Dovizioso elől. Maverick Vinales csak a negyedik, míg Valentino Rossi mindössze a hetedik pozícióba kvalifikálta magát.

Aleix Espargaro háromhelyes rajtbüntetést kapott a versenyre, ugyanis a bemelegítés végén az utolsó kanyarban blokkolta Lorenzót – eredetileg a 16. helyre kvalifikálta magát.

A gumistratégiák érdekesen alakultak: Lorenzo és Dovizioso a lágy/lágy kombinációt választották, míg Marquez a kemény/keményet. A Vinales-Iannone-Petrucci trió, illetve Rossi is a lágy/lágy mellett döntött.

A rajtnál Marquez jött el a legjobban, és a második helyről az első kanyarban már Jorge Lorenzo elé került. Sőt az első kanyarkombinációban még majdnem Dovizioso is elment csapattársa mellett. Andrea Iannone ellenben az első kanyarban a két Ducati elé került.

Sőt Marquezt is előzni próbálta, de ez nem jött össze és vissza is esett a negyedik pozícióba. A második kör elején Lorenzo így meg is előzte az addig élen álló címvédőt.

Mögöttük Rossi is előrelépett az elindulásnál az ötödik helyre, majd Iannone elé kerülve megszerezte a negyedik pozíciót is. Vinales a negyedik helyről egy borzalmas rajttal visszaesett a tizedikre.

Ezután Iannone a négyes kanyarban visszaesett a hetedik helyre Dani Pedrosa és Danilo Petrucci mögé.

Az élen Lorenzo és Marquez nagyon szorosan követték egymást, Dovizioso egy kicsit visszaesett mögöttük a harmadik helyen, míg Rossi nagyon szenvedett.

Dovizioso az ötös kanyarban bukott, amikor elvesztette egyensúlyát a Ducatin – ezzel Rossi feljött a harmadik pozícióba. A Ducati olasz motorosa idén már harmadszor nullázott.

Vinales Johann Zarcóval együtt meg tudta előzni Petruccit, így feljöttek a hatodik-hetedik helyre. Cal Crutchlow-nak volt min aggódnia, hiszen nem akarta, hogy a gyorsuló Yamahák utolérjék.

Rossi szintén elkezdett gyorsulni egy kicsit, de Marquezhez képest már olyan komoly hátrányra tett szert, hogy a Yamaha tempójával nem sok esélye maradt az előrelépésre.

Hat körrel a leintés előtt Crutchlow végül Pedrosa elé került, és megszerezte a negyedik helyet.

Tito Rabat motorjából ijesztő lángok csaptak fel az egyes kanyarban, ami miatt kiállni kényszerült – szerencsére azonban az esetet követően nem maradt olaj a pályán.

A verseny leintéséig tehát már nem is változott a sorrend, vagyis Jorge Lorenzo Barcelonában megszerezte egymás után második győzelmét a Ducatival, míg mögötte Marquez és Rossi állhatott még dobogóra.

Lorenzo a 2016-os le mans-i és mugellói győzelmét követően tudott ismét egymást követő két nagydíjon diadalmaskodni. Egyébként ez a spanyol 150. dobogós helyezése – ezzel egy olyan exkluzív klubhoz csatlakozott, melyben Giacomo Agostini, Valentino Rossi és Dani Pedrosa szerepel.

A levezető körön a 14 éves motoros, Andreas Perez tiszteletére lengették a zászlókat.

Érdekesség, hogy a Katalán Nagydíjon rengetegen kiestek, konkrétan csak 14-en értek célba.